+ Reageer op onderwerp
Resultaten 1 tot 10 van 10
    Amateur
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    40

Ataturkun yahudi dua'si okumasi. ''Shema Yisrael''

Gazette yayinlanma tarihi: January 28, 1994

New York’da çıkan FORWARD gazetesinde, “When Kemal Ataturk Recited Shema Yisrael” başlığıyla yayınlanan haber

Amerikalı gazeteci Hillel Halkin, 28 Ocak 1994 tarihli Forward gazetesinde çıkan yazısında Itamar Ben Avi ile M.
    Kemal’in görüşmesini anlatmıştır. Bu yazıya göre M. Kemal, 1911 yılında Trablusgarp’a Kudüs üzerinden gitmiş ve Kudüs’te Kamenitz Otel’de kalmıştı. Otelin lobisinde rakısını yudumlarken İbrani diline olan merakı ile bilinen ve Siyonizm hareketinin ileri gelenlerinden olan gazeteci Ben Avi de oradadır. Otelin sahibinin, “Şu köşede, elinde rakı şişesi olan Türk yüzbaşını görüyor musun?” şeklinde M. Kemal’i işaret etmesi üzerine Ben Avi, M. Kemal’in yanına giderek onunla tanışır.

Fransızca yapılan bu görüşmede M. Kemal, Onunla Osmanlı’nın siyaseti üzerine muhabbet eder. Kendisine bir ara şöyle der; “Ben Sebatay Zevi’nin soyundanım, artık gerçek bir Yahudi değilim; fakat sizin peygamberinize karşı bir hayranlığım var. Benim tavsiyem bu ülkedeki bütün Yahudilerin onun yoluna bağlanmalarıdır.”

On gün sonra aynı hotelde tekrar buluşurlar. M. Kemal bu sefer şunları anlatır; “Evimizde Venedik’te basılmış bir İncil vardı. Eski ve nadir bulunan bir kitap. Hatırladığım kadarıyla babam bana okumayı öğreten Karaim öğretmenden getirmişti.” Kitaptan hatırladığı şu duayı okur; “Şema Yisrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad! (Dinle ey İsrail, rabbimiz olan Allah tektir)”. Ben Avi, “Yüzbaşı, bu bizim çok mühim bir duamızdır.” deyince M. Kemal de “Ve benim de gizli duam, sevgili beyefendi.” diye cevap verir.

KAYNAK:
    New York’da yayınlanan FORWARD gazetesi, Zichron Yaakov’un “When Kemal Ataturk Recited Shema Yisrael” başlıklı haberi, 28 Ocak 1994
    Tarih, iktidar için milletine ve ülkesine ihanet eden hainlerin aynasıdır.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    511
    FETÖ'cü Ehlikelam dur durak bilmiyor..

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.027
    Yavuz Selim,
    oğlu Kanuni Süleyman ve onun oğlu sarhoş sarı selim gibi padişahlar olmasaydı israil 1948 asla katiyyen kurulamazdı.

Bu yüzden Türk yahudileri arasinda en çok kullanılan erkek isimlerinden birisi Selim'dir.

Ama yerseniz hepsi müslüman halife filânlardı.

realbeyefendi Avatar van Beyefendi
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    13.413
    Godsdienstvrijheid (ook wel vrijheid van godsdienst, vrijheid van religie of religievrijheid genoemd) is een van de klassieke grondrechten. Het houdt in dat men de vrijheid heeft zelf te kiezen om tot een godsdienst toe te treden en deze te belijden en beoefenen.
    All my life!
    bitti bitti chp bitti

Hzr. BlackDavit Avatar van BlackDavit
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    23.889
    Satanist deseydin daha inandırıcı olurdu çünkü nedenleri var

Belofte Avatar van Nymphaea
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    1.014

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    772

Amateur
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    11
    O dua Israillilerin meshur dua'si dir. Israil'de Shema Yisrael, Adonai Elohênu, Adonai:

Bunu okuyani ata kabul etmem ben.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    511
    Sizin ataniz zaten Vatikan da
    Joseph Goebbels: "Yalan söyleyin mutlaka inanan çıkacaktır. İnanan olmazsa yalana devam edin. Bir şeyi ne kadar uzun süre tekrarlarsanız, insanlar ona o kadar fazla inanır."

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    772
    Citaat Geplaatst door R.T.Erdogan Bekijk reactie
    Sizin ataniz zaten Vatikan da
    Sen fetöcü kafir kilicdaroglunun cüküyle gerdeğe girmeye devam et fetöcü kafir. Zaten sana uyanda o, çomar yobaz fetöcü kafir chpli.

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels