+ Reageer op onderwerp
Pagina 1 van 2 1 2 LaatsteLaatste
Resultaten 1 tot 15 van 16

Onderwerp: Kadın

Hzr. BlackDavit Avatar van BlackDavit
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302

Kadın

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir.
    Öyle sanıldığı gibi mübarek ve anlamlı bir isim değildir.
    Çünkü Arap kültüründe, kız çocukları insandan sayılmadığı için, kızı olanlar isim vermez numara verirlerdi.

Vahide isim değildi, birinci demekti. İlk doğan kıza verilen numaraydı.

Saniye ikinci demekti, ikinci kızı olana verilen numaraydı.

Selase ve Bite isimleri üçüncü demekti, üçüncü doğan kızlara verilen numaraydı.

Rabia da dördüncü demekti, dördüncü doğan kıza verilen numaraydı.
    Bizimkilerde Rabia’yı çok mübarek ve çok dini içerikli bir isim zannederler, bilmiyorlar ki Araplar, insandan saymadığı ve isim vermeye lüzum görmediği kız çocuklarına işte böyle numara takarlardı, tıpkı otomobillere takılan plakalar gibi.!

Dünya kurulduğundan beri kız çocuklarını, diri diri toprağa gömen kültüre sahip tek millet Araplardı.
    Bunun esas sebebi ise, tefecilik yapan, fahiş faizlerle verdikleri paraları ödeyemeyen kişilerin kızlarına, karılarına el koyup pazarlayan insafsız ve ahlaksız, Arap egemenlerinin eline düşmesinden korkan Araplar, yeni doğan kız çocuklarını diri diri toprağa gömerek bu akıbetten koruduklarını zannederlerdi..

Peki o çağlarda Türk’ler nasıldı?
    Türk’ler kız çocuklarına, hatunlarına değer veren, onları önemseyen, insan yerine koyan, komutanlar ve hakanlar gibi yetiştiren tek tanrılı dine mensup bir milletti.
    Ve insan hakları açısından da çağdaş kültürün örneklerini vermiş önder uluslardandı.

Eski Türkçe’de “namus” sözcüğü yoktu çünkü namussuzluk nedir bilmezlerdi!

Türk geleneğinde kadın arkadaştı, kadın anneydi, kadın sevgiliydi, tek başına bir devletti.

Kadın dövmek malesef Türk’lerin arap kültürüyle tanıştıktan sonra başlayan bir olaydır.
    Eski Türk kültüründe, örfünde kadın her zaman el üstünde tutulurdu.
    Tarihe geçmiş Cengizhan’ın eşi için söylediği
    “Ben sizin han’ınızım, bu da benim han’ım” sözleriyle dilimize yerleşen “hanım” kelimesi de bunu göstermektedir!
    Yani KADIN EVİN HANIYDI,
    naber fetöcü selamlar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    704
    Sobanın Sırrı

Birgün bir antropolog, bir fizikçi, bir matematikçi, bir kimyacı bir de jeologdan oluşan grup bir bölgede araştırma yapmak için açık araziye çıkmışlar..Sonra bir anda yağmur başlamış ve bunlar ıslanıp hasta olmamak için yakınlarda bulunan bir dağ evine giderler..Evin sahibi onları odada oturtur ve sıcak bişeyler getirmek için evin mutfağına gider..Odada oturan grubun ilgisi bir anda sobaya çevrilir..Çünkü adamın sobası yerden yarım metre yüksekte ve altında da taşlar diziliymiş..Hepsi bunu tartışmaya başlamışlar..
    Fizikçi : – Köylünün sobayı yarım metre yükseğe kurmasının nedeni Konveksiyon sayesinde odanın daha çabuk ısınmasını sağlamaktır..der..
    Kimyacı : – Köylü, Aktivasyon enerjisini varsayarak sobayı daha çabuk yakmak için yarım metre yükseğe kurmuş..der..
    Jeolog : – Köylü, bu bölgenin fay hattına yakınlığını bildiğinden bir deprem esnasında sobanın yere değil de taşların üzerine devrilmesini ve dolayısıyla yangını önlemeyi amaçladığını söyler..
    Matematikçi : – Köylü odayı daha verimli ısıtmak için sobayı geometrik açıdan odanın tam ortasına kurmayı amaçlamış..der..
    Antropolog : – Bu köylü eski dönemlerdeki ateşe tapmak dinine bağlı olduğundan ateşe saygı mahiyetinde bu sobayı yarım metre yukarda tutmuş..der..
    Bu esnada Köylü içeri girer..Hepsi birden Sobayı neden yarım metre yukarıda kurduğunu sorarlar..Köylü gayet saf bir şekilde şöyle cevap verir :
    – Boru Yetmedi :)

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302
    @Palyaco kadına ve çocuğa istismar ve aşşalama konularında alakasız şekilde savunmaya cekiliyorsun. Gerçekler ortaya çıkması yada söylenmesi niye bu kadar zoruna gidiyor??
    naber fetöcü selamlar.

Turks & Gay ✌️ Avatar van Sidney
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.054
    Türkler nezaman araplar ile tanismissa ozaman kaybetmeye baslamis. Ne yazik ki bu zihniyet bizim milletimize ve kulturumuze yansimis durumda ve çogu araplasmis Türkler özünü sözünü unutmuslar. Uygur Türkler kan agliyor ama bizimkilerden ses yok, ama konu araplar ise hemen ordalar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.455
    -

Resulullah:
    "Fatıma benden bir parçadır."

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302
    Sonuçta "allah" tenezzül edipte kadın yaratmamış. Kadını Adem bey kaburgasından yaratmış. Adem bey XX kromozonumu tutturduğuna göre adem bey ya İntersexsüalite yada XY kromozonumuna sahip olan swyer olabilir.

Bilmiyorum bilemiycem ama mezarı var.
    Mezarı açıp bakmak gerekir belki birçok şeyi öğrenebiliriz.
    naber fetöcü selamlar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.455

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.455
    -

Hadis:
    "İffetini muhafaza eden, beş vakit namazını kılan, dedikodu yapmayan kadın cennetliktir."

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302
    Citaat Geplaatst door enFes Bekijk reactie
    -

Hadis:
    "İffetini muhafaza eden, beş vakit namazını kılan, dedikodu yapmayan kadın cennetliktir."
    Al sana hadis

‘Benden sonra erkekler için kadınlardan daha zararlı bir fitne bırakmadim.’

‘(Namaz kılan kimsenin) önünden köpek, ya da eşek, ya da domuz, ya da kadın geçerse namaz katledilmiş olur.’

‘Kadınlar aklen ve dinen dun (eksik) yaratıklardır.’

‘Kadınlar insanın karşısına şeytan gibi çıkarlar.’

‘Kadınlar arasında saliha (iyi huylu) kadın, yüz tane kara karga arasında ala karga gibidir.’

‘Bana Cehennem halkı gosterildi; çoğunluğu kadınlardı…’

‘Kadınlar tarafından yönetilen kavimler iflah olmazlar.’

‘Kadın eğe kemiği gibidir; onu doğrultmak istersen kırarsın, onu kendi haline bırak ve eğriliği ile ondan faydalanmaya bak.’

‘İşlerinizde kadınlarla meşveret ediniz; onlar bir iş böyle olmalı dediği zaman, doğru olması için aksini yapınız.’
    naber fetöcü selamlar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.455
    -

Peygamber yalan söylemez.

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302
    He
    naber fetöcü selamlar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.455
    -

"Het klopt altijd, maar we zien het achteraf."

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    704
    Citaat Geplaatst door BlackDavit Bekijk reactie
    Al sana hadis

herkes istedigi gibi anlamakta ozgurdur, hepsini olmasa da bazilarini degerlendirmek istiyorum. Bunlarin hadis olup olmadigini bilmiyorum. Uydurma sozde olabilir. Hadiste olabilir.

bana senin gibi milyar kisi gelse, alkol iciremez. Sigara iciremez. Hinzir eti yediremez. Aklimin ucundan dahi gecmez. ama hayatta en begendigim kiz gelip bir kez ye, ic, seninle evlenecem dese? yapsammi diye aklimdan geciririm. Bir kereden birsey olmaz. Tevbe ederiz falan filan. Bu baglamda dusunursek, kadinin yaptiramayacagi is yoktur desek , abartmis olmayiz. mutlaka istisna insanlar olabilir. :
    ‘(Namaz kılan kimsenin) önünden köpek, ya da eşek, ya da domuz, ya da kadın geçerse namaz katledilmiş olur.’

namaz husu icinde kilinir. temiz olmali. Allahtan cc baska birsey olmamali. Pis birsey gecerse, farzdan biri eksik olur. Korktugun birsey gecerse husu gider. Guzel bir kiz gecince Allah cc gider. Burda bana sorarsan kizin cazibesi ovuluyor. Allah I cc birakip kiza odaklanir bir cok insan. Husu gider.

Kadinlar ozel halleri dolayisiyla namaz kilmazlar, oruc tutmazlar. Ibadetlerinde eksiklik olabilir. Yaptiklarini ibadeti duzgun yaparlarsa ecirler daha fazla katlanabilir.

Mahremi olmayan bir Kadin bir cok erkegin aklini basindan alabilir. Insanin gunah islemesine vesile olabilir. Bu da seytanin isi. Ona yardimci olmus olur. Buna benzer bir cok yazi erkekler icin de var. Bana sigara, alkol, hinzir gibi seyler tavsiye eden kim olursa olsun seytanlik yapiyor. Kadinlarin Yaptiklari seyler guzel gorunur feraset sahibi olmayanlar icin.
    ‘Kadınlar arasında saliha (iyi huylu) kadın, yüz tane kara karga arasında ala karga gibidir.’

‘Kadın eğe kemiği gibidir; onu doğrultmak istersen kırarsın, onu kendi haline bırak ve eğriliği ile ondan faydalanmaya bak.’

‘İşlerinizde kadınlarla meşveret ediniz; onlar bir iş böyle olmalı dediği zaman, doğru olması için aksini yapınız.’

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    24.302

Diyorsunki
    namaz husu icinde kilinir. temiz olmali. Allahtan cc baska birsey olmamali. Pis birsey gecerse, farzdan biri eksik olur. Korktugun birsey gecerse husu gider. Guzel bir kiz gecince Allah cc gider. Burda bana sorarsan kizin cazibesi ovuluyor. Allah I cc birakip kiza odaklanir bir cok insan. Husu gider.
    Eşeğin yada domuzun cazibesi olmasın??
    At veya kedi geçerse ozaman namaz geçerli olurmu???
    Yada bir fil?

Çok güzel kıvırıyorsunuz, apaçık yazılı olanı işinize geldiği şekilde yorumluyorsunuz.
    ----
    Kadınlar aklen ve dinen dun (eksik) yaratıklardır.’

Kadinlar ozel halleri dolayisiyla namaz kilmazlar, oruc tutmazlar. Ibadetlerinde eksiklik olabilir. Yaptiklarini ibadeti duzgun yaparlarsa ecirler daha fazla katlanabilir.
    Bu dediğinin akılla ne alakası var??
    ---

Mahremi olmayan bir Kadin bir cok erkegin aklini basindan alabilir. Insanin gunah islemesine vesile olabilir. Bu da seytanin isi. Ona yardimci olmus olur. Buna benzer bir cok yazi erkekler icin de var. Bana sigara, alkol, hinzir gibi seyler tavsiye eden kim olursa olsun seytanlik yapiyor. Kadinlarin Yaptiklari seyler guzel gorunur feraset sahibi olmayanlar icin.
    Kendinde diyorsun, işte herşeyin baş sorumlusu (suçlu) kadın:)
    Yani erkeğin uçkurundan kaçmak için illaki başınımı örtmeli kadın??
    Sonuçta yine dediğim yere geldik:)
    -----

bana senin gibi milyar kisi gelse, alkol iciremez. Sigara iciremez. Hinzir eti yediremez. Aklimin ucundan dahi gecmez. ama hayatta en begendigim kiz gelip bir kez ye, ic, seninle evlenecem dese? yapsammi diye aklimdan geciririm. Bir kereden birsey olmaz. Tevbe ederiz falan filan. Bu baglamda dusunursek, kadinin yaptiramayacagi is yoktur desek , abartmis olmayiz. mutlaka istisna insanlar olabilir. :*
    Erkeğin ahlaksızlığından niye kadınlar sorumlu?
    Niye ayetlerde en büyük önlemleri hep kadınlar alması gerekiyor ve zina konularda hep baş sorumlusu kadınlar gösteriliyor??
    naber fetöcü selamlar.

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    704
    Al sana hadis

Diyorsunki

Eşeğin yada domuzun cazibesi olmasın??
    At veya kedi geçerse ozaman namaz geçerli olurmu???
    Yada bir fil?

Çok güzel kıvırıyorsunuz, apaçık yazılı olanı işinize geldiği şekilde yorumluyorsunuz.
    ----
    Kadınlar aklen ve dinen dun (eksik) yaratıklardır.’

Bu dediğinin akılla ne alakası var??
    ---

Kendinde diyorsun, işte herşeyin baş sorumlusu (suçlu) kadın:)
    Yani erkeğin uçkurundan kaçmak için illaki başınımı örtmeli kadın??
    Sonuçta yine dediğim yere geldik:)
    -----

Erkeğin ahlaksızlığından niye kadınlar sorumlu?
    Niye ayetlerde en büyük önlemleri hep kadınlar alması gerekiyor ve zina konularda hep baş sorumlusu kadınlar gösteriliyor??
    , komedyen falan misin?

Herkes kendi yaptigindan sorumludur.

Erkeklerin kadinlara karsi zaafi vardir.

Madem Kafana gore birseyler uyduruyorsun. Biraz tutarli olmayi dene

Ayet ne diyor?

Kadinlara bakmayin diyor
    Irzinizi koruyun diyor.

Ilk emir erkeklere.

Kadin gecerken yere bakin diyor.

Daha sonar kadinlara sira geliyor. Erkekler sapiktir. Laf dinlemezler. Sizde tedbirinizi alin. Guzelce ortunun. Oranizi buranizi acmayin.

Bu art niyetinin sebebini cidden merak ediyorum. Kurani Kerimi 180 derece farkli yansitmaya odaklanmissin.

Senin deyiminle ben kotuyum. Kadinlara deger vermiyorum.

Sen ise kadinlara inanilmaz deger veriyorsun. Butun kadinlar senin yaninda olmaktan, senle olmaktan zevkten 4 kose oluyor.

Toch?

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels