+ Reageer op onderwerp
Pagina 1 van 3 1 2 3 LaatsteLaatste
Resultaten 1 tot 15 van 41
    Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    47

Askin imanla anahtari..

Esselamun aleykum hababamcilar size birde ben guzel bir hikaye yazayim..

Bugun kermesimiz var ve benim cabuk kalkmam lazim hala yatagimda oyalaniyorum oysaki yarim saat sonra kapidan cikmam gerek birsuru isimiz var yahu kalk Ecrin kalk!! İcimden kendime seslenisim bana yardimci oldu ve kalkip hazirlanmaya basladim anneme bordo basortumu soruyordum ve bir zahmet utuleyebilirmi diye rica ettim sagolsun kizmayip utuleyiverdi.. Ben ailemizin tek kiz cocuguyum birde abim var benden 3 yas buyuk ben 22 yeni olmustum.. Neyse apar topar disari cikip arabaya attim kendimi ve Camimizin yoluna koyuldum.. Bi kac dakika sonra ordaydim ve hazirliklar baslamisti bile biri bana sesleniyordu Ecriin ecriin.. Arkami donmeden anladim bizim deli kiz Hafsa.. Benim en yakin arkadasim ve kardes gordugum kisi.. Opusup koklastiktan sonra ise koyulduk ve hersey tamamlandiginda satis icin ben ve bir teyzemiz kitaplarin orda yerimizi aldik..

Musab;

Saat sabahin körü ve annem supurkeyi almis yatak odalarindan baslamis.. Ben bu kadinlari anlamiyorum jaa bir pazar gunumuz var birakin uyuyalim., saat resmen 8.30.. Annem o arada bana seslendi oglum kalk hadi kahvaltimizi yapalim kermes var bizim bu köyden cikana kadar yillar surer ( annemin köy dedigi yer hollandanin cok sakin yerlerinden biyeri) ve kermes bize sadece 20 dakka uzaklikta bazen abartmayi cok seviyor bizim hatun.. Peki annecim kalkiyorum diye seslendim.. Ben ailenin en buyukleriyim birde bi kizkardesim var benden 1 yas kucuk ben 25 yasindayim ve bu sene is hayatina atildim.. Kahvaltimizi yaptiktan sonra ailemle birlikte yola koyulduk ve kermese vardik hersey dolu doluydu Sukur ne guzel boyle insanlarimizi mumin kardeslerimizi bi arada gormek.. Ben tabi annemgile kitaplara bakmaya gittigi soyleyip yanlarindan ayrildim en buyuk zaafim kitaplar evde bile kucuk kutuphanem vardir.. Yaklastim ve kitaplara bakmaya basladim tezgahta kimse yoktu fiyatlarida yazmiyordu ve bir kac sorum daha olcaktiki karsidan hizli adimlarla bir genc bayan bana dogru geldi ve tezgaha gecti.. Buyrun beyefendi hakkinizi helal edin bi isim vardi deyince ben onemi yok deyip sorularimi sorup cevap aldim.. Ama o sirada hic yapmadigim birseyi yaptim ve parmaklarina baktim yuzugu varmi diye..
    Ya kendin ol yada olmayi dene..

Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    47
    Yuzugu yoktu icime birseyler olmustu yuzune bakinca Kalbimde bir sicaklik yuzumde tebessum olustugunu farkettim.. Allahim sen affet gunaha girmek istemem buzamana kadar boyle birsey gelmedi basima ve ben bi kiza boyle bakmadim uzun uzun.. Farketmismiydi bana sesleniyordu sanki.. Evet evet bana sesleniyordu.. Kitabin kaca oldugunu soyledi ve alacakmiyim
    Diye sordu kitabin guzel oldugunu anlatiyordu kendi onceden okumus.. Daha fazla kalmak ve onun önerecegi kitaplari dinlemek istedim fakat kizkardesim bana sesleniyordu..

Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    47
    Tamammi devammi?

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels