+ Reageer op onderwerp
Pagina 5 van 5 EersteEerste ... 3 4 5
Resultaten 61 tot 65 van 65
    Da-Hi Avatar van EbaZerr
    Status
    Mazinin sayfalarinda kitli kalmiscasina, ileri zamanlara kanat cirparcasina.
    Geslacht
    Man
    Reacties
    10.243
    Citaat Geplaatst door Laiktevhidcilik Bekijk reactie
    15 senedir hadis 'ilmiyle' ugrasiyorum, evet ne hakkinda yorum yaptigimi iyi biliyorum.

Buna ilaveten, Turk degil, Arap'im ve anadilim de Arapcadir. Uzerinde bahsettigimiz eserlerinin nushalari da teker teker aldim ve arastirdim. Hadisleri, fikih eserleri ve kuran'i da asil dillerinde okuyorum.

Sen ne ogrendin? Sen hayatinin gecmis yillarinda kendini neyle ugrastirdin? Koru korune inanip, bosuna sunnet ve farzlarla ugrasmak mi? Aklini hic kullanmadin mi sen? Belli yazdiklarindan.

Cekil onumden cahilin teki.
    Hadis ilminden bana biraz anlatsana :)

Hadislerin muhafazasinin imkansiz veya olagan disi diyorsun, anladigim kadari ile.
    EbuHureyrenin talebesinin yazdigi hadis ile takriben 300 yil sonra hadis kitaplarinda yer alan o hadisler arasinda harf dahi degisikligi olmamasini nasil aciklarsin?

Alime bak alime :)
    Laik tevhidciymis haha

Meczup
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    19.002
    Dat is een rare opmerking. Nooit bij stilgestaan dat zijn geloof misschien een andere structuur kent? Dan heeft het geen zin om te vragen naar akide, fikih etc..

Als hij alevi is, dan heeft dit geen zin, want zij hebben dit niet, zij hebben andere zaken die soennieten weer niet hebben. Dit betekent niet dat het alevitisme of soennisme gebrekkig is, ze zijn gewoon anders. De vraag of ze corresponderen met de koran, is de juiste vraag, niet of de ene aan de ander correspondeert, want beiden beweren ze de waarheid van de islam te monopoliseren.

Als hij een shia is (jafariya), dan hebben zij ook fikih en aqidah etc.. en dan bestaan er al eeuwen duizenden geleerden en boeken van hun eigen hand daarover.

Yani jouw vraag is een dooddoener, nutteloos.
    Hayir, ben Ehli Sunnet Vel Cemaat Muctehidlerini ve Muceddidlerini Ulemlarini takip ediyorum onlarin olcusu kaynagi ise Kuran ve Hadis. Lakin Erenler kardesim bircok idda ediyor ama ona bu itikatina dair kaynagin nedir ilmi calismalar nedir diye sordugumda cevap vermiyor/veremiyor.
    Oh Lord save me, the devil wants to take my soul

Belofte Avatar van Laiktevhidcilik
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.062
    Citaat Geplaatst door EbaZerr Bekijk reactie
    Hadis ilminden bana biraz anlatsana :)

Hadislerin muhafazasinin imkansiz veya olagan disi diyorsun, anladigim kadari ile.
    Oyle bir sey iddia etmedim.

EbuHureyrenin talebesinin yazdigi hadis ile takriben 300 yil sonra hadis kitaplarinda yer alan o hadisler arasinda harf dahi degisikligi olmamasini nasil aciklarsin?
    Oyle bir sey sozkonusu olmadi.

Alime bak alime :)
    Laik tevhidciymis haha
    Tevhid ilkesini en guzel koruyabilen nizam, onu siyasi fesadindan koruyabilendir. Delilini butun mezhebi devlet nizamlarinda gorduk.

Da-Hi Avatar van EbaZerr
    Status
    Mazinin sayfalarinda kitli kalmiscasina, ileri zamanlara kanat cirparcasina.
    Geslacht
    Man
    Reacties
    10.243
    Oyle bir sey iddia etmedim.

Oyle bir sey sozkonusu olmadi.

Tevhid ilkesini en guzel koruyabilen nizam, onu siyasi fesadindan koruyabilendir. Delilini butun mezhebi devlet nizamlarinda gorduk.

Haha bu konuda sana inanmami dusunuyorsun?
    Ispat edilmis birsey varken seni kuru kuruya oyle birsey yok demene mi kanacam :)

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    1.086
    Ingiliz Sömürgeciliğin temelini attı imam rabbani.

Nakşi prensipleri:
    1. Dünyayı terk etmek
    2.ahireti terk etmek
    3. Varlık olduğunu terk etmek
    4. Bunları terk ettiğini dahi aklını getirmiyeceksin.....

yani kisaca hayvan gibi olacaksın.

Imam Rabbani Hindistan müslümanlarini böyle uyuşturup,
    ingilizlerin Hindistani kolayca sömürülmesine yardımcı oldu Nakşibendilik ile.

Şeyh Nazım El Kıbrısi de şimdi ingiliz çıkarlarını koruyor nakşilik adina.

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels