+ Reageer op onderwerp
Pagina 4 van 4 EersteEerste ... 2 3 4
Resultaten 46 tot 48 van 48
    Twentse Tukker Avatar van ImoshMania
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    18.060
    Chilling is a life style

Banned ! Avatar van Sadrazam
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    11.550
    Citaat Geplaatst door Cesm-i_Siyahim Bekijk reactie
    Waarom moet men altijd de dingen naar voren brengen wat je voor je geloof doet? Dat is toch tussen jou en Allah? Atatürk was een leider dus een politicus. Vandaar dat de staat en geloof apart wordt gehouden.

Anyway Allah kabul etsin!
    Inancim icin yaptiklarimi one surdugumu bana bir gosterirsen sevinirim, lakin oyle bir hata yapmissam duzeltirim, ki ben oyle birseyin oldugunu hatirlamiyorum.. Sonra din ile devletin ayri tutulmasi ayri bir tartisma konusudur.. sadece parantez icersinde sunu belirteyim, yoksa konu cok budaklanacak, devlet laiklestirilmistir, ki laik olduktan sonra bu yana bir bakin, kac donem sefa surmus milletimiz..
    Sonra ALLAH c.c ile benim aramda olan zaten benim aramdadir.. ben ne onu one surerim, ben soyle yaptim boyle yaptim diye.. Benim burda genel anlamda soylemek istedigim sey ise.. Insanimizini bunu cok buyuk bir sekilde abartmasidir.. yanlis anlasilmasin, burda ataturke karsi soylenmis bir sey yok.. Olmazda.. sizler kadar bende severim ataturku hem sever hemde sayarim.. ama Sevgim ve sagyim onu ilahlastiracak kadar degil. Ben ona yaptiklarindan dolayi cok minnettarim, ondeki yazimdada belirttigim gibi, onun askeri zekasi olmamis olsaydi, suanda her birimizin isimlerin sonunda OVIÇ yada ViÇ yada OV olurdu.. ve nufus cuzdanlarimizin dini kisminda artik ne yazardi ALLAH bilir..
    Kafan karismadan konuyu toparlayip bir sonuca bagliyacak olursak. Ben yapilanlari cok abartli bulmaktan ziyade.. Ataturku Ilahlastirdiklarini dusunuyorum ve buna karsiyim.. !!
    Şekil yapıp kafa tutmak Senin için Tarzsa , Seni ŞekiLden Şekile sokup Ayar vermekte Benim için Farzdır..

Belofte
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.063

Icon4 Turkije !

Citaat Geplaatst door Angelus Bekijk reactie
    09:04

09:05

-

dit is voortaan myn #stilte hoek