Bekijk op het forum :

Zengilinkmi? Basarimi? Sevgimi?

Pagina's : [1] 2 3 4 5

Hablullah
11-06-2005, 23:30

Bir kadın, evinden dışarı çıkar ve uzun beyaz sakallı üç yaşlı adamın evinin önünde oturduklarını görür. Onları tanımaz. - "Ben sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız" der. "Lütfen içeriye gelin ve bir şeyler yiyin." - "Evin erkeği içerde mi?" diye sorarlar adamlar. - "Hayır" der kadın. "O dışarıda." - "Öyleyse içeri gelemeyiz" diye cevap verirler. Akşam olup kadının kocası eve geldiğinde, kadın başından geçenleri kocasına anlatır. - "Git onlara söyle ben evdeyim içeri gelebilirler" der. Kadın dışarı çıkar ve onları içeri davet eder. - "Hepimiz aynı anda içeri girmeyiz." der ya lı adamlar. Kadın öğrenmek ister ; - "Niye giremezsiniz?" Yaşlı adamlardan bir tanesi açıklar : - "Onun adı ZENGİNLİK" der ve bir arkadaşını gösterir, bir diğerini işaret eder,"O BAŞARI", ben de SEVGİ." Sonra ekler ; "Şimdi içeri gir ve kocanla konuş, hangimizi evinizde istersiniz?" Kadin içeri girip söylenenleri kocasına anlatır. Adam duyunca neşelenir. - "Ne güzel!" der, "madem öyle, Zenginliği içeri çağıralım ve evimizi zenginlikle doldursun." Karısı itiraz eder ; - "Canım, niçin başarıyı çağırmıyoruz?" Bu sırada konuştuklarını evin diğer köşesinde bulunan gelinleri duyar. Zıplayarak gelir ve kendi fikrini söyler. -"Sevg'yi çağırsak daha iyi olmaz mı? Evimiz sevgiyle dolar!" - "Gelinimizin önerisini dikkate alalım" der adam karısına. "Dışarı çık ve Sevgiyi bizim misafirimiz olması için davet et." Kadın dışarı çıkar ve üç yaşlı adama sorar ; - "Hanginiz Sevgi? Lütfen içeri gel ve misafirimiz ol". Sevgi ayağa kalkar ve eve doğru yürümeye başlar. Diğer iki yaşlı adam da onu takip ederler. Kadın şaşırmış bir şekilde Zenginlik ve Başarıya sorar : - "Ben sadece Sevgiyi davet ettim, siz niye geliyorsunuz?" Zenginlik ve Başarı bir ağızdan cevap verirler : - "Eğer Zenginlik ya da Başarıyı davet etmiş olsaydın diğer ikisi dışarıda kalırdı ama sen Sevgiyi davet ettin. O nereye giderse biz de oraya gideriz. Nerede Sevgi varsa, orada Başarı ve Zenginlik de vardır!" -------------------------------------------------- Bu hikaye haricinde sizlere sizin ne seçeceginizi soruyorum... Hangisini secerdiniz?

Darkworld
12-06-2005, 01:38
adam vallah ben basariyi secerim, geld doet mij niet veel.. :) Als je basarili bent, komt de rest meestal wel van zelf.

Chunkstar
12-06-2005, 11:51
basari

Tinkerbell ^
12-06-2005, 14:08
mooie verhaal ama bende basariyi secerdim....

alparslan
12-06-2005, 14:13

Zenginligi secerdim

ImoshMania
12-06-2005, 14:35
adam vallah ben basariyi secerim, geld doet mij niet veel.. :) Als je basarili bent, komt de rest meestal wel van zelf. zeker, mee eens

Ferhunde
12-06-2005, 14:38
Zenginligi secerdim Parayla saadet olmaz ki..Para hersey demek degildir..Bende sevgiyi secerdim..Sevgi belki karin doyurmuyor ama iki gonul bir olduktan sonra samanlik seyran olur..Evde huzur olur ve kendini iyi hissedersin, sonra basariya imza atarsin..Basarili olursan zengin de olabilirsin..

alparslan
12-06-2005, 14:42
zengin olursanda huzur olur ve basarili olursun

Ferhunde
12-06-2005, 14:44
zengin olursanda huzur olur ve basarili olursun Ben buna katilmiyorum, dat je rijk bent wil niet zeggen dat je gelukkig bent..

alparslan
12-06-2005, 14:45
nagehan sen oyle dusun o zaman

DeliciQ
12-06-2005, 17:37
zengin olursanda huzur olur ve basarili olursun zengin olursan mutlu olursun oylemi? noway, daar geloof ik egt niet in, zenginlerin gozunu meestal paradan baska bisey gormuyor, para onlar icin aile ve dostluklardan once gleiyor, dan ben ik maar arm en gelukkig ;)

DeliciQ
12-06-2005, 17:40
Bir kadın, evinden dışarı çıkar ve uzun beyaz sakallı üç yaşlı adamın evinin önünde oturduklarını görür. Onları tanımaz. - "Ben sizi tanımıyorum ama aç olmalısınız" der. "Lütfen içeriye gelin ve bir şeyler yiyin." - "Evin erkeği içerde mi?" diye sorarlar adamlar. - "Hayır" der kadın. "O dışarıda." - "Öyleyse içeri gelemeyiz" diye cevap verirler. Akşam olup kadının kocası eve geldiğinde, kadın başından geçenleri kocasına anlatır. - "Git onlara söyle ben evdeyim içeri gelebilirler" der. Kadın dışarı çıkar ve onları içeri davet eder. - "Hepimiz aynı anda içeri girmeyiz." der ya lı adamlar. Kadın öğrenmek ister ; - "Niye giremezsiniz?" Yaşlı adamlardan bir tanesi açıklar : - "Onun adı ZENGİNLİK" der ve bir arkadaşını gösterir, bir diğerini işaret eder,"O BAŞARI", ben de SEVGİ." Sonra ekler ; "Şimdi içeri gir ve kocanla konuş, hangimizi evinizde istersiniz?" Kadin içeri girip söylenenleri kocasına anlatır. Adam duyunca neşelenir. - "Ne güzel!" der, "madem öyle, Zenginliği içeri çağıralım ve evimizi zenginlikle doldursun." Karısı itiraz eder ; - "Canım, niçin başarıyı çağırmıyoruz?" Bu sırada konuştuklarını evin diğer köşesinde bulunan gelinleri duyar. Zıplayarak gelir ve kendi fikrini söyler. -"Sevg'yi çağırsak daha iyi olmaz mı? Evimiz sevgiyle dolar!" - "Gelinimizin önerisini dikkate alalım" der adam karısına. "Dışarı çık ve Sevgiyi bizim misafirimiz olması için davet et." Kadın dışarı çıkar ve üç yaşlı adama sorar ; - "Hanginiz Sevgi? Lütfen içeri gel ve misafirimiz ol". Sevgi ayağa kalkar ve eve doğru yürümeye başlar. Diğer iki yaşlı adam da onu takip ederler. Kadın şaşırmış bir şekilde Zenginlik ve Başarıya sorar : - "Ben sadece Sevgiyi davet ettim, siz niye geliyorsunuz?" Zenginlik ve Başarı bir ağızdan cevap verirler : - "Eğer Zenginlik ya da Başarıyı davet etmiş olsaydın diğer ikisi dışarıda kalırdı ama sen Sevgiyi davet ettin. O nereye giderse biz de oraya gideriz. Nerede Sevgi varsa, orada Başarı ve Zenginlik de vardır!" -------------------------------------------------- Bu hikaye haricinde sizlere sizin ne seçeceginizi soruyorum... Hangisini secerdiniz? bunu babam bana okumustu, takvim yapraginin ardinda yaziyordu ve bana bu soruyu sordu voordat de keuze in het verhaal werd gemaakt, en ik moest ook vertellen waarom, k heb precies zelfde antwoord gegeven al in het verhaal!:) babam sasirdi ben bu cevabi verince, hatta sen bunu benden once okudun demi dedi maar was egt niet zo...

Yazgunesi
12-06-2005, 17:43
Ben sevgi'yi secerdim.. Ya hadi diyelim zenginsin, ama etrafinda hic sevgi yok.. O zenginligin ne i$e yarar? Kimle paylasacaksin? Veya hadi diyelim basarilisin.. Ama yine etrafinda hic sevgi yok, kimle basariligini paylasacaksin? Benim icin sevgi herseyden onemlidir..

Pinkcik
12-06-2005, 18:36
sevgi... sevgi oldugu yerde basari da olur... basari zenginlik demektir... en guzel zenginlik is SEVGI!!

GaRaGIzZ
13-06-2005, 03:49

mooi verhaal..;) Ik zou zelf voor liefde kiezen:)..Bir adam veya kadin istedigi kadar zengin basarili olsa bile sevgiden yoksun evde huzur olmaz..Once birbirine olan sevgi onun yani sira saygi bu ikisi olursa onlardan basarili onlardan zengini olamaz bu zenginlik parasal degil ama sevgi yonunden zenginlik ve bunu basardiktan sonra yollarina saglam adimlarla ilerler ve yol alan ilerler dimi;)..Evli bir cift iki direk gibidir (gerci cooooooooogu erkekler evin tek diregi benim der ya neyse:P...) bu direkler saglam cakilmamissa yuvalari er yada gec yikilir bu da genelde karsilikli sevgi ve saygi olmamasindandir...o yuzden temeli saglam cakmak lazim. O zaman bu iki direkte dim dik ayakta yikilmaz ve yikilamaz.........

Pagina's : [1] 2 3 4 5