Oku-Yorum
+ Reageer op onderwerp
Resultaten 1 tot 4 van 4

Onderwerp: Oku-Yorum

Premium Lid Avatar van garib
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.873

Oku-Yorum

Bu konu basligi altinda okudugunuz kitap, dergi, haber, vs kaynakta olan bolumunu alintilayarak o konu hakkindaki dusuncelerinizi paylasmaniz rica olunur.

Eğer Senden Evvel Vadem Yeterse
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi
    Yıllar Boyu Çekme Benim Yasımı
    Mezarımı Bir Ücraya Kaz Emi

“Subhaneke ALLAHumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyk”

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.873
    Yazar : Muhammed Kutub

İşte İngilizler de Mısır’da böyle yaptılar. Din konusunda ibadetler ve dualardan, zikir, tesbih ve birtakım tasavvufî yollardan, “bereket” maksadıyla okunan Kur’ân’dan, İslâm ahlâkına ait birtakım nazariyattan başka İslâm’ın gerçeğinden hiçbirşey öğretmeyen bir öğrenim politikası takip ederek okullarda ona göre bir program koydular.
    Ama iktisadî Ve sosyal adaleti ihtiva eden bir devlet düzeni, iç ve dış siyaset için bir düstur, Öğretim ve eğitim için bir sistem, başlı başına bir hayat ve hayatı içine alan bir nizam olan İslâm...
    Bunların hiçbiri kasıtlı olarak öğrencilere okutulmadı. Aksine Müslüman çocuklarına dinleri öğretilecek yerde habis sömürgeciliğin amaçlarını gerçekleştirmek maksadıyla Müslümanları dinlerinden uzaklaştırmak için oryantalistlerin Haçlı zihniyeti ile kasten ortaya koydukları şüpheler okutuldu.

Suan mevcut olan genel kanaat muslumanlarda ne yazikki bu yondedir. Islam sadece vicdanlara ve tasavvufi ve kisinin sadece ic alemi ile kisitlandirilmis bir anlayis halinde anlasilmaktadir.
    Sisteme ve hicbirseye karismayan bir zahid batil duzen sahiplerinin ne kadarda hosuna gitmektedir.

Oysa "bereket" olarak okunan o kuran ayetlerinde basli basina bir nizamdan bahsedilmektedir.

Imam mevdudi halimizi goz onune seren su ornegi vermektedir:

Bir hasta dusunun ki doktora ulasir ve doktordan recetesini aldiktan sonra, sabah aksam bu receteyi okur. Sifa olsun diye yuzune surer, ama o recete yazani bir turlu gidip tedarik etmez ve kullanilmasi gerektigi sekliyle kullanmaz.

Bu hastanin bu receteye verdigi "onem" onu bu hastaliktan kurtarir mi?

O receteye asil onemi onda yazani uyguladigi vakit verecektir. O vakit sozde degil ozde o receteye olan inanci gun yuzune cikacaktir.

Bugun musluman toplumlarin halide budur. Sifa niyetine okudugumuz ayetlerin muhtevasini hayatimiza gecirme noktasina geldigimizde bundan geri durmakta ve onu ucuz bir menfaat karsiliginda degismekteyiz.

Yasayarak degilde sadece onu okuyarak hakkini verdigimize inanmak icin elimizden gelen gayreti sarfetmekteyiz.
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

“Subhaneke ALLAHumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyk”

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.873
    Yazar : Necmettin ERBAKAN
    Kitap : DAVAM

Eyyüb el-Ensari, cihat ilan edildiğini duyunca, okuduğu Kur’an-ı Kerim’i kapatıp hemen yerinden kalktı. Evlatları karşı çıktı. Dediler ki: "Baba sen otur Kur’an’ını oku. Kendini tehlikeye atma" O ise şöyle dedi: "Evlatlarım, siz bana otur Kur’an oku diyorsunuz. Ama ben Kur’an’ı okuyunca, o da bana diyor ki, kalk ve cihat (mucadele) et!"

Eyyub el Ensari Istanbul surlarina geldiginde 90 kusur yaslarindadir.

onlar Kuran okur imanlari/amelleri artardi ve o mesaji hayatlarinda hakim kilarlardi, biz kuran okuyoruz biraz bilgi ediniyor ve mesaji uygulamamak icin binbir "sebepler" (bahaneler) turetiyoruz.

Teslim olmuyor, o mesajin dogrulugundan suphe ediyor ve sanki daha gelismisini (hasa!) hayata hakim kilmaya calisiyoruz.
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.873

Türkiye varken bölgesel savaş olamaz: O halde önce Türkiye’yi vuralım!

Gazete : Yeni Şafak
    Yazar : İbrahim Karagül

İran’a bağır, Türkiye’ye vur

Trump yönetiminin, “İran’ı sıkıştırma, tehdit etme, cezalandırma” söylemleri devam ederken “sıkıştırılan ülke” nedense Türkiye oluyor. Washington’daki iktidar kurucuların, bütün güvenlik örgütleri ve terör örgütleriyle birlikte yoğun bir Türkiye mesaisi olduğunu biliyoruz.

Bu, geçmişte de böyle olmuştur. ABD yönetimi, Cumhuriyetçiler dahil, sürekli İran’ı tehdit etmiş, İran da İsrail’le kriz süreci işletmiştir. Ama son otuz yılda kaybeden “ABD müttefiki” Araplar, kazanan hep “ABD ile çatışan” İran olmuştur. Bu sefer de, “İran’ı gösterip başka ülkeyi hedef alma” gibi bir durum olur mu, olur! Otuz yıl, örnek, ibret almak için çok şey sunuyor bize.

Katar krizi fitili ateşledi

Kriz alanı hep genişliyor. Irak iken Suriye oldu, Suriye’den hemen sonra Basra Körfezi yeni kriz alanı olarak önce çıkmaya başladı. Yemen’de İran ile savaşan S. Arabistan, Körfez İşbirliği Konseyi üyesi Katar’a ağır bir abluka başlattı. İşte bu abluka hep endişe içinde sözünü ettiğim Büyük Körfez Savaşları’nın habercisi, işaret fişeğidir.

Türkiye varken bu savaş olmaz!

Çok büyük bir felakete sürüklemeye çalışıyorlar bölgeyi. Ayakta sağlam bir devlet kalamayacak şekilde, bütün bir ülke kalamayacak şekilde. Güçlü bir siyasi ve askeri irade olamayacak şekilde çözmeye çalışıyorlar. Türkiye, bölgede en güçlü ülke ve büyük felaketin önündeki en güçlü direnç hattı.

Onlar; “Türkiye cephesi düşmezse bölgenin tamamına yönelik planları hiçbir zaman uygulayamayız” ön kabulüyle hareket ettikleri için bölgedeki her yeni durumun ucu Türkiye’ye dokunacaktır. Şimdilerde yeni FETÖ’ler aramaya koyulmuşlar sanki. Hem dışarıdan, bölgeden hem içeriden yeni bir tezgah hazırlanıyor. Hepinizi dikkatli olmaya çağırıyorum!

http://www.yenisafak.com/yazarlar/ib...uralim-2038564

Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels