Esimden 4 senedir siddet goruyorum
+ Reageer op onderwerp
Pagina 4 van 4 EersteEerste ... 2 3 4
Resultaten 46 tot 59 van 59
    KARAKIZ Avatar van Karakiz_21
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    24.656
    Citaat Geplaatst door OttomanLady Bekijk reactie
    Lan evlilik onun evliliği, bir evlilik yürümüyorsa ozaman burda tek bir değil 2 insanında suçu vardır. Adam onu dövüyor ve tabiki çok hatalı, lakin kadın dediğin adamı isterse dindende imandanda çıkarabilir, yani çok güçlüdür. İki çocuk bilmeyerek oldu demek çok basit geliyor bana; tamam oldu ama bu çocuklar ilgi sevgi para istiyor, yani çok stress olup kaldıramadı adam belki?

Demek istediğim, eşinin piskolojisi bozuksa bunun sebeplerini öğrenmesi lazım vede ona göre bir aile olarak çare bulmaları lazım. Keşke topiğinde 'ayrılmak istiyorum' değilde, 'evliliğimi kurtarmak istiyorum' deseydi. Er zijn zoveel instanties die hen hierbij kunnen helpen
    4 yildir belki de denemistir. Belki de kocasi hayatindan menmundur. Degismek istemiyordur. Ona bu evlilik tarzi normaldir. Psikolojisi bozuk olan adam kendi yardim ister eger ki halinden menmun degilse. Neden kadin kadin yardim ariyor? Kotu aliskanliklari olan ofke kontrolu olmayan koca degil mi?
    Seni dusununce Kirsehir olurum bozkirin ustunde eserken ruzgar!

Wereld Ster Avatar van OttomanLady
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    7.136
    Citaat Geplaatst door Karakiz_21 Bekijk reactie
    4 yildir belki de denemistir. Belki de kocasi hayatindan menmundur. Degismek istemiyordur. Ona bu evlilik tarzi normaldir. Psikolojisi bozuk olan adam kendi yardim ister eger ki halinden menmun degilse. Neden kadin kadin yardim ariyor? Kotu aliskanliklari olan ofke kontrolu olmayan koca degil mi?
    Kom op, geloof er niets van. Van die 4 jaar is ze 2 x 9 maand zwanger geweest. Hormonları tavan yapmış durumda kendine bile hayrı yoktur ki adamla ilgilensin. Ondan sonra kadıncaz bebekleriyle mi ilgilensen yoksa eşiylemi?

Het onverwachts krijgen van kinderen kan logischerwijs dit effect hebben op mannen en vooral omdat haar man er nog lang niet klaar voor was. Deze troela laat het ook nog 2 x kort op elkaar gebeuren.. Yangına hep kürekle gitmiş maalesef.

KARAKIZ Avatar van Karakiz_21
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    24.656
    Bazilari icin normal yasam tarzi bu. Dort duvar arasinda neler oldu bilemeyiz. Cocuga hazir degilse hic evlenmeseydi. Insan cocuk sahibi olur evliligi surecinde planli veya plansiz.
    Seni dusununce Kirsehir olurum bozkirin ustunde eserken ruzgar!

Belofte Avatar van Siyah.
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    969
    Iyyyhhhhh. @OttomanLady
    İkmweet niet of je dit meent maar je doet alsof het hebben van 2 kinderen in een korte tijd bij een probleemgezin rechtvaardigt dat de vrouw wordt geslagen en hierbij leg je ook al de verantwoordelijkheden bij de vrouw neer...

Dogrumudur bilmem ama 4 senedir dövuyor diyor
    Ustelik eve bir katkisi yok bir Baba olarak diyor

Bi adamin karakteri bozukmus diyemediniz
    Hayret ettim

Bazen erkekmisin diye suphelenmiyor degilim.

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    7.136
    Citaat Geplaatst door Siyah. Bekijk reactie
    Iyyyhhhhh. @OttomanLady
    İkmweet niet of je dit meent maar je doet alsof het hebben van 2 kinderen in een korte tijd bij een probleemgezin rechtvaardigt dat de vrouw wordt geslagen en hierbij leg je ook al de verantwoordelijkheden bij de vrouw neer...

Dogrumudur bilmem ama 4 senedir dövuyor diyor
    Ustelik eve bir katkisi yok bir Baba olarak diyor

Bi adamin karakteri bozukmus diyemediniz
    Hayret ettim

Bazen erkekmisin diye suphelenmiyor degilim.
    Het rechtvaardigt het zeker niet maar het is toch logisch dat ze vanaf het begin eigenlijk serieuze issues hadden en daar niets mee gedaan hebben en er maar op los zijn gaan neuken? Daar was ze zelf ook bij.

Ik leg niet de gehele verantwoordelijkheid bij haar neer, maar vind wel dat ze achteraf aan het zeiken is en hem alle schuld geeft. Dövdü diye ayrılsın mı? Adamın üstüne gitmeseydi misschien wilde hij nog geen kinderen, ondan mı her haftasonu arkadaşlarını tercih ediyor ipv zijn gezin? Demekki adam evden barktan soğumuş..

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    7.136
    Citaat Geplaatst door Karakiz_21 Bekijk reactie
    Bazilari icin normal yasam tarzi bu. Dort duvar arasinda neler oldu bilemeyiz. Cocuga hazir degilse hic evlenmeseydi. Insan cocuk sahibi olur evliligi surecinde planli veya plansiz.
    Sweet lord, dus jij vind dat je trouwt om kinderen te krijgen? Wat een onzin zeg..

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    969
    Het rechtvaardigt het zeker niet maar het is toch logisch dat ze vanaf het begin eigenlijk serieuze issues hadden en daar niets mee gedaan hebben en er maar op los zijn gaan neuken? Daar was ze zelf ook bij.
    olan olmus Napak simdi?

]Ik leg niet de gehele verantwoordelijkheid bij haar neer, maar vind wel dat ze achteraf aan het zeiken is en hem alle schuld geeft. Dövdü diye ayrılsın mı?
    enige nuance; 4sene boyunca dövdü diye evet hatta 4 sene 2 cocuk kadar geç kalınmış

Adamın üstüne gitmeseydi misschien wilde hij nog geen kinderen, ondan mı her haftasonu arkadaşlarını tercih ediyor ipv zijn gezin? Demekki adam evden barktan soğumuş..
    Üstüne gittiğini nerden biliyorsun? Jij doet nu alsof je hun kent. Tuurlijk is het beter om het verhaal vanuit beide kanten te horen

Maar waar jij nu over praat zijn dingen die je zelf verzint of ervan uitgaat diyelim

Ama burda kadinin dedigine gore bazi feitler var die jij met jouw verzonnen stukken onderuit probeert te halen en goed probeert te praten je zegt dat het niet kan etc maar daarna geef je redenen aan die er wel voor kunnen zorgen maar niks kan een aanleiding hebben tot het slaan van je vrouw
    Senin yaptığını yapıp bende böyle bir adam çocuklarını da döver içkici olur kendine hayrı olmaz cart çurt diye diğer tarafa da çekebilirim

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    7.136
    Üfff..

Een man die in eerste instantie al niets te bieden heeft, zet je mi onder druk als je trouwt. Beiden hebben een poos nodig om te wennen. Als je iemand die al onder druk staat nog meer onder druk gaat zetten door in korte tijd 2 kinderen te krijgen, terwijl je eigenlijk nog te dom bent om te poepen, tjah dan vraag je om nog meer problemen.

İk baseer m'n mening enkel op wat ze zelf heeft geschreven. Als je het niet begrijpt, reageer er dan niet op.

Premium Lid Avatar van Mr_Bruinsma
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    47.668
    ^
    So close, no matter how far

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    969
    Üfff..

Een man die in eerste instantie al niets te bieden heeft, zet je mi onder druk als je trouwt. Beiden hebben een poos nodig om te wennen. Als je iemand die al onder druk staat nog meer onder druk gaat zetten door in korte tijd 2 kinderen te krijgen, terwijl je eigenlijk nog te dom bent om te poepen, tjah dan vraag je om nog meer problemen.

İk baseer m'n mening enkel op wat ze zelf heeft geschreven. Als je het niet begrijpt, reageer er dan niet op.
    ozaman adama sorarlar neden evleniyor kendi dötüne güvenmeyen adam diye sanki başına silah dayadılar
    Onderdruk diye tutturdun gidion

Memnundeğilse gitsin ozmn ne karısını dövuyor

Tmm anladım

Evde kaldın o yüzden iç güdüsel olarak bak erkekleri anlıyorum triplerine girion ama bunu adam olan da kabul etmez oyuzden korkma seni de alan olur sadece sakin ol ve mantıklı olmaya çalış

Ot; hayatına çeki düzen ver meid kendin için olmasa da çocukların için en doğruyu yine sen bilirsin bi belediyeye fln başvur hatta polise gidersen belki adamı evden atarlar ora sana kalır

Probeer een vertrouwenspersoon te vinden

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    7.136
    Citaat Geplaatst door Siyah. Bekijk reactie
    ozaman adama sorarlar neden evleniyor kendi dötüne güvenmeyen adam diye sanki başına silah dayadılar
    Onderdruk diye tutturdun gidion

Memnundeğilse gitsin ozmn ne karısını dövuyor

Tmm anladım

Evde kaldın o yüzden iç güdüsel olarak bak erkekleri anlıyorum triplerine girion ama bunu adam olan da kabul etmez oyuzden korkma seni de alan olur sadece sakin ol ve mantıklı olmaya çalış

Ot; hayatına çeki düzen ver meid kendin için olmasa da çocukların için en doğruyu yine sen bilirsin bi belediyeye fln başvur hatta polise gidersen belki adamı evden atarlar ora sana kalır

Probeer een vertrouwenspersoon te vinden
    Kim evde kalmış, meisje? Özel hayatımla ilgili hiç bir bok bilmiyorsun, ister kalırım ister kalmam, sanane? Bunlar benim düşüncem, omdat ik je er onderuit lul hoef je niet aan te vallen op mijn persoon.

Maar volgens mij ben je zelf evde kalmış.. anladığım kadarıylada zit je er mee?

Bana göre evlilik çocuk oyuncağı değildir; seçimini yaptıysan, iyi gündede kötü gündede çekeciksin kahrını. 4 senede henüz hiç bir çaba sarf etmeden ehliyet almıyor bana bide dayak atıyor diyerekten koca değişirsen, ozaman Seda Sayanıda kollarsın.

Allah akıl fikir versin..

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    969
    He he
    Seni 4 sene boyunca döven biri olmaz ins
    Leuk leven heb je dan

Anlamıyorsan bilmemlere girince seni gergin gördüm o yüzden yani yoksa vurma çabaları değil bunlar
    Aksine senin için bir yardım bir öneri bir iyilik

Btw; Biraz açık görüşlü olmayı deneyin
    Hayat zaten yeterince zor
    Yarana tuz basmışım gibi ağladın

^_^ Avatar van RüzgarFisiltisi
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    11.187
    Şimdi bak bana güzelim. Burada herkes gelişi güzel konuşur. Çoğunluk zaten bekar. Ben evliyim bunu belirteyim, yani evli evliyi daha iyi anlar gibi gibi diye söyledim..

Sen adam baştan beri dövüyordu demişsin. Sen niye buna izin verdin? Gözün bukadar mı kördü, çokmu aşıksın?
    Sen en başta kendine olan saygını ayaklar altına aldırmışsın. Bak bunları seni suçlamak için demiyorum belli ki alttan alayım dedin düzelir dedin. Ama dert olur alttan alınır sinir olur bazenki sıkıntılar yüzünden alttan alınır. Fakat şiddet alınmaz. Sana saygısı olan sevgisi olan bunu yapmaz. Ama senin kendine saygın yoksa ondanda saygı bekleme. Keşke hiç izin vermeseydin ama olan olmuş..
    Biz şimdi ki duruma bakalım..
    Bence aile büyüklerine git danış, gidemiyorsan ara veya onlar gelsin. Anlat durumu ve kocanı ikaz etsinler. Ne demek ya içiyor, gözünüzü seveyim böyle zibidilerle evlenmeyin.
    Evli adamın discoda işi yok bana göre, hele ki 2 çocuk sahibi..
    Çalışmadığına göre işsizlik maaşı aldığını var sayıyorum..

Eğer ki kocan ikaza rağmen devam ederse aynı hallere. O yokken al çocuklarını git anneyin evine. Eğer arkandan gelir ve çabalarsa ne âla ona. Ama yok gelmezse de vurur ileride kafasını duvarlara..

Bak ben boşan diyemem çünkü boşanmalara karşıyım. Ama nasıl karşı, çoğu kişi af edersiniz poktan yere boşanıyor.. Gittiği yere kadar denersin olmadı sonra buna baş vurursun.. Ki senin ki artık gitmiyor gibi..

Ya gerçekten Allah yardımcın olsun çok zor bir durum. Hem 2 çocuk var babasız büyütmek istemez kimse, hem öyle babayla büyüse çocukların da psikolojisi bozuk olur, oda olmaz... Zor..

Sen iyice dök düşün. Ama dediğim gibi ailelere anlat durumu, belli ki sen baş edememişsin bir başına onunla..
    Rabbim eşine akıl fikir versin..

Ya bu arada 4 senede 2 çocuk olmaz diyenlere, what's the sebep? Bende 2 sene olacak bir çocuğum var ne var yani bunda?

Seninde gülüm kimseye açıklama yapıp ongelukje oldu çocuklar demene gerek yok. Dindar bir insansan şayet bilirsin eşini itiraz etmenin durumunu. Ben böyle dedim diye bana söven olursa da sövsün.. Ha yok dinini yaşamıyorsan bile sonuçta berabersin bir evde...
    Seni sevmek varya..

Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    6
    Bana guzel yollar secenekler gosterenler icin hepinize tskler . Cok yazilan seyleri gercekten ciddiye aldim ve yapmaya calisicagim. Gercektende evli kisilerin yorumlari ve bekarlarin cok farkli olabiliyor. Hata bekarlarin bazilari yalan uyduruk bir hikaye bile diyor. Bende evliligi boyle hayal etmedim. Burdan bir kac sey daha yazmak istedimki aklinizdaki bazi soru isaretleri son bulsun diye. Benim ailemde esimin aileside biliyor siddet gordugumu. Ilk baslarda hemen iki tarafada haber ediyordum yapamiyorum diye. Aileler benim yuzumu cok morluklarla gorduler. Evet kizdilarda ama esim aglayarak yalvararak ikna etmeyi basardi barismamiz icin. Sonralarda bana her vurdugunda artik kimseye soylemedim. Cunku ailem benim icin daha fazla uzulmesin diye mutlu aileyi oynadim. Ve hala oynuyorum. Arkadaslar gercekten kolay degil iki cocukla anneninizin evine donmeye. O evde cok bekar kardesleriniz varsa hic olmaz. Ders calismak isterler,sessizlik isterler olmuyor. Ve en sonunda ehliyet konusunda beni cok yanlis anladiniz. Ben belcikada yasiyorum kucuk bir yerde. Burda metro otobus gibi seyler daha az bulunuyor. En basiti araban yoksa alisverisin bile zor olur. Hasthane,doktor,cocugunu okula bile zor gonderirisin. Butun yorumlari tek tek okudum ve gercekten cok tsk ederim iyiki yazdim az da olsa yasadiklarimi...

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels