Yabancilara parayla Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olma sartlari resmilesti
+ Reageer op onderwerp
Pagina 3 van 3 EersteEerste 1 2 3
Resultaten 31 tot 38 van 38
    Wereld Ster Avatar van OttomanLady
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    6.668
    Citaat Geplaatst door Zümrüd-ü Anka Bekijk reactie
    he senin mantalotende cebine akan sicak parayla yonetiliyor.

**
    kisa vadede cozum uretmek icin kacinilmaz bir yontem, ufak bir aradtirmayla tarihte de bir cok kez ulkeler tarafindan uygulandigini gorebiliriz. lakin bu 'sicak para' akisi cok buyuk gelirler getirmez. ben umuyorum ki, uzun vadede mal ureten, ihrac eden bir ekonomiye evriliriz/ doneriz. tabii dis gucler (ve icimizdekiler)buna izin verirse, orada bomba burada balyoz orada darbe olursa bu da mumkun olmayabilir. biz turkiye'de guvenligi saglamak icin milyarlar harcayan ulkeyiz.

erdogan'a her boku baglayacaginuza bi kac yilda turkiye'ye yasattiklarinizi bi dusunun seref yoksunu geziciler, teroristler, fetoculer. adamin elinde sihir degnegi olsaydi zaten ilk once sizleri yok ederdi ve turkiye her manada bir super guc olurdu. hainsiniz ve bunu milyonlarca kisi biliyor. domuzlar gibi bokun, camurun icinde cirpinip duruyorsunuz bok atmaya calisiyorsunuz da bokunuzda boguluyorsunuz da haberiniz yok.
    +1 :-))))))

o.O Avatar van Mr_Bruinsma
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    47.133
    Citaat Geplaatst door OttomanLady Bekijk reactie
    +1 :-))))))
    +1 = 2
    So close, no matter how far

Premium Lid Avatar van garib
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.183
    Citaat Geplaatst door Yasminee Bekijk reactie
    Alakasi yokmus be garib

Burda yazilanlardan anladigim kadariyla eski kanunda konut almak ikamet vizesi almayi kolaylastirma yollarindan biri, dogrudan vatandaslik kazanma hakkiyla baglantili degil. Görüyoruz ki tek sart 5 yil ikamet etmis olmakta degil onun yani sira kisinin niyetine, ahlakina vs. de bakiliyormus. Yeni cikarilan kanunda ise parasi olan her ipsiz sapsiz'a Türk vatandasligi peskes cekilecek.

Bunu cidden görmüyor musun yoksa görmek mi istemiyorsun?
    Ben yasanin dogru/yanlis olduguna dair hicbir sey soylemedim.

Benim fikrimi soruyorsan, hayir yasayi desteklemiyorum. Bu yasa ile zengin kimselerin Bakanlik oyanina luzum gorulmeksizin (suan istisnai durumlarda mumkunmus cunku onay sonrasi) yurtdisi zenginlerinin TC vatandasi olmasinin onu acilacak.
    Bu kara para aklama ve benzeri meseleler icin kullanilabilecek bir suistimal yasasidir.
    Eger biri Turk vatandasi olmak istiyorsa sabir gostersin ve mevcut yasanin imkanlarindan yararlansin. Oda misal 5 sene ust uste vize almak sartiyla mevcut yasadan yararlansin.

Turkiyeden mulk alarak bu yasadan yararlanabilecek ulkeler karsilikli anlasma sonucu belirlenmis olanlardir. Yani x ulke vatandasi TRden mulk alabiliyorsa TR vatandasininda o ulkeden mulk alabiliyor olmasi gerekir.

Su alttaki ülke vatandaşları Türkiye'de koşulsuz olarak mülk satın alabilirler, :
    Almanya, Birleşik Devletler, Arjantin, Belçika, Belize, Benin, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Burundi, Çad, Dominik Cumhuriyeti, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gambiya, Gine, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda,Birleşik Krallık, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Kenya, Kuzey Kıbrıs, Kolombiya, Kosova, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Mali, Moldova, Monako, Namibya, Nijer, Norveç, Polonya, Portekiz, Peru, Romanya , Sırbistan ve Slovakya.
    Eğer Senden Evvel Vadem Yeterse
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi
    Yıllar Boyu Çekme Benim Yasımı
    Mezarımı Bir Ücraya Kaz Emi

“Subhaneke ALLAHumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyk”

Belofte Avatar van GoGo22
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.414

HBBM Verslaafd Avatar van Bedreddin
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    10.994
    Bir insan bu kadar yuzsuz ve akli sira vurdumduymaz olur. Bazen olur ki baska insanlari gordugunuz zaman insanliginizdan utanirsiniz. Ben gecen sayfada ne dedim? Bu simdi fiyaskosunu ortmek icin alakasiz yarim sayfa sey ekler / yazar.

Goruldugu uzere herifin cuvallamasini ve haksiz yere ithamda bulunmasini ortmek icin klasik tarzda ilgisiz seylerden dem vurmasi pek bir siritiyor. Hayir ahlaksiz herif birde baskasinin vatansevgisine laf soyleme cureti gosteriyor.

Adama diyorsunki eskiden Turkiye Cumhuriyeti vatandasligi para ile satilmiyordu, boyle bir madde yok yani. Bu sana gelmis bir ev alinca oturum izni nasil alinir ve bu 5 sene surerse vatandasligi gecme imkani nasil dogar diye birisinin yorumunu ekliyor. Yani herhangi bir kanun yok bu konuda. Onu gosteremiyor. Fakat yeni uygulamada direkt olarak tayin edilmis bir para ve bunun karsiliginda kazanilan vatandas olmak hakki var. Meselede bu zaten.

Basliga kafayi takmis ezik zihniyet bunu kindarlik olarak gormustu. Basligin gercek oldugu boylelikle ortaya cikmis oldu. Evet, Yabancilara parayla Turkiye Cumhuriyeti vatandasi olma sartlari resmilesti! Kaba tabir ile Hukumet para bulmak icin pasaport satiyor! Hemde herkese dolar almayin derken Turkiye Cumhuriyeti Lira uzerinden degilde dolar uzerinden kanun yapiyor, rezillige bak!

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.183
    Sen diyorsun ki:

Vatandaslik parayla satiliyor!

Bende diyorum ki eger bakis acin buysa, dunde vatandaslik parayla satiliyordu. Direkt bir madde/mebla belirlenmis degildi, lakin dun daha ucuza satilmanin onu acikti. Onceki orneklerde verdigim gibi.

--

Sizin niyetiniz hakka ulasmak degil, kargasa cikarmak. En ufak bir acik bulup ordan saldirmak...
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

“Subhaneke ALLAHumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa ente estağfiruke ve etubu ileyk”

HBBM Verslaafd Avatar van Bedreddin
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    10.994
    Bununla forumda bazi konularda tartisma gereksizliginde bulunan bir insan olarak soyleyim, en bariz ozelliklerinden birisi daha onceden dedigim gibi konu hakkinda virvir yapacagi birsey bulur, o sey aslinda konunun can alici kismi ile ilgisizdir, fakat buldugu bu ufak dayanak ustune meseleyi gevezelige vurur ve alabildigince bos ladirdi edip asil meselenin ustunu kapattigini zanneder.

Iki yuzlu muhafazakarlarin kendilerini koruma metotlari, genelde ya dindarlik kalkaninin altina burunup yanlislari gecersizlestirdiklerini zannetmeleri veya sahte bir vatanseverlik payandasi altinda kendilerini yucelterek elestiri yapanlarin vatansever olmadiklarini lanse etmeleridir. Bu yukarida yazi yazan sahsin da mantigi ayni. Adam ortaya birsey koyamadan basliyor yok vatan, yok efendim kindarlik, yok siz sadece karaliyorsunuz gibi lakirdilara, arkasindan da tutmayinca buldugu gecersiz dayanak ile ceviriyor kazi yanmasin.

Burada kimse onceden vatandas olunma imkanlarini inkar etmedi. Bu seferde ev alip, oturum izni aldiktan sonra vatandas olmayi daha ucuz bir firsat olarak lanse ediyor ki, hani aslinda bu istenilen paraya pek takilmayin, bakin eskiden de daha ucuza mal oluyor bu isler diye birsey gosterdigini zannediyor.

Hukuken oturum izni ile vatandaslik arasindaki farki anlamadigi acik. Mesele masraf ise, hic masrafa girmeden bir Turk kadini veya erkegi ile evlen, nede olsa o zamanda vatandas olursun. Fakat yeni yaasada ise, oturum iznine gerek kalmadan, insanlara para karsiligi vatandas olma firsati doguyor. Devlet yapacagi islemi parasi olan icin basite indirgemis oldu. Daha onceden bahsini ettigi sey ile alakali bir madde yok, bula bula buldugu sey bu konular ile ugrasan bir insanin yorumu. Yani o kisi demiski, bes sene boyunca ev alimi ile alakali islem devam ederse sonra vatandas olunabilir. Fakat boyle bir yasa yok! O yorum yasalarin bosluklarindan yararlanma firsati veriyor, o'nun herhangi bir baglayiciligi olmaz, sadece tecrube edilen ve genelde olmasi muhtemel bir yolu gosteriyor, Fakat yeni yasada ise miktari ve suresi belirli bir sekilde para karsiligi resmen vatandaslik veriliyor. Bunun ikisi arasindaki farki anlamayan insan gelmis birde hakikat pesinde oldugunu veya uyduruk showman tavri ile kendisinin objektif baskalarinin ise sadece kininden dolayi hareket ettigini iddia ediyor. Adamin zihniyet belli muptelasi oldugu partiye aman laf gelir telasi ile debelenip duruyor.

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.183
    Ben kimsenin elestirme hakkini elinden almak niyetinde degilim...

Lakin burda bu konu acildigi an olusan algi 100% negatifti. Sucu hafifletecek malzeme varken bundan haber verilmeyip idamina hukum verdiniz.

Oysa benim bastan beri tavrim, bu konuda elestiren ve elestirilen tarafindan gerekli gorulebilecek sebeblerin ele alinip akabinde kisinin kendi hur iradesiyle sonuca varmasidir.

Yineliyorum; Samimiyetinize zerre inanmiyorum.
    Tek amaciniz kargasa cikarmak, halki ayaklanmaya ikna etmek/bunun on calismasini yapmak.

--

Seninde itiraf ettigin uzere eski yasada olusan bir bosluk varki bu kisinin sadece mulk alarak 5 sene sonunda Turk vatandasi olmayi saglamakta.
    Evlilik meselesini neye cevap olarak yazdin anlamis degilim. Bu senin bana karsi kullanabilecegin bir delil degil, aksine benim sana karsi kullanacagim bir delil.

Devlet yapacagi islemi parasi olan icin basite indirgemis oldu, hah iste tamda olay bu! Yani yoktan bir imkan sunmadi, var olan imkani zengin icin kolaylastirdi orta hallide bu kadar meblayi bir defada bulamazsa eski acik kapidan yine girebilir.

--

Daha evvelde yazdim, ben sahsen bu yasanin fayda degil zarar getirecegin dusunuyorum. Bu Zencani gibi kendi devletinde suclu bulunmaktan korkan kimselerin parayi basip Turk vatandasligina gecmesini kolaylastiracaktir.
    Lakin bununla birlikte gayelerinin ne oldugunuda anlamis/gorebilmis degilim.
    Baş Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Bookmarks

Bookmarks

Berichtregels