+ Reageer op onderwerp
Resultaten 1 tot 10 van 10
    Premium Lid Avatar van garib
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    216

Medeniyetler ideoloji sayesinde ayakta durur.

Yanılmışım,
    Medeniyetler ideoloji sayesinde ayakta durur.

Cemil Meriç

Bir toplumu bir arada tutmak için birkaç yöntem vardır, lakin bir medeniyet kurmak için ortak değer ve ideoloji şarttır.

Bir toplumu şu alttaki yollarla hizada ve bir arada (gruplar halinde) tutabilirsiniz:

1- Korku
    Bir (hayali) düşman belirler ve onunla toplumu korkutur, kenetlenmesini sağlar.

2- Tehdit
    Korkulan düşmana karşı tek kurtuluş olduğunu iddia eder ve kendisi olmadığında düşmanın neler yapabileceğı ile tehdit eder.

3- Oyalama (Eğlence)
    Açlık/tokluk ve(ya) eğlence ile toplumu oyalar.

4- Kutuplaştır ve yönet
    Toplumu kontrollü biçimde kutuplara ayırır ve herbirinide tek merciden yönlendirir.

Bu yöntemler bilinen ve uygulanagelen yöntemlerdir, lakin bir ortak medeniyet oluşturmak için yeterli değildir.
    Bir medeniyet kurmak için gerekli olan toplumun aynı değer ve ideoloji etrafında kenetlenmesi gerekir. Ancak bu durumda sağlam bir medeniyet kurulur ve toplumun kendini yönlerdirmesi ve ilerlemesi mümkün olur.

Bizim etrafında kenetleneceğimiz ve birleşeceğimiz ideoloji hangisi olmalı?

Eger Senden Evvel Vadem Yeterse
    Bas Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi
    Yillar Boyu Çekme Benim Yasimi
    Mezarimi Bir Ücraya Kaz Emi

‘Subhanaka Allahumina wa bihamdika ash hadu an la ilaha illa ant. Istaghfiruka wa atubu ilaiyk.’

2. -->
    Fenerbahçe ♥ Avatar van Yasminee
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    13.145
    Feminizm
    Bana 'seni seviyorum' yerine 'sari' dedigimde 'lacivert' de

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    216
    Citaat Geplaatst door Yasminee Bekijk reactie
    Feminizm
    Yok ben gelmiyorum,

Seninle yola cikariz feminizm diye, yolun basinda bir italyan gorurde davandan cayarsin sen. Gider ona kole kul olur davanida bizide unutursun.

Feminizmin uzerini cizdim, kabul etmiyorum
    Bas Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

‘Subhanaka Allahumina wa bihamdika ash hadu an la ilaha illa ant. Istaghfiruka wa atubu ilaiyk.’

Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    208
    Dk bir gol bir
    Daha medeniyeti kurmadan icine ettiniz.

Neyse ki hos gorulu bir insanim
    Size de medeniyetimde yer acabilirim.

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    13.145
    Citaat Geplaatst door garib Bekijk reactie
    Yok ben gelmiyorum,

Seninle yola cikariz feminizm diye, yolun basinda bir italyan gorurde davandan cayarsin sen. Gider ona kole kul olur davanida bizide unutursun.

Feminizmin uzerini cizdim, kabul etmiyorum
    Haha hem Italyana yürüyüp hem de feminist kalabilirim garib bey, zira 'Feminizm' erkek düsmanligi degildir. Bunu kavradigimiz anda zaten medeniyete ilk adimi atmis olacagiz.

Ülkücü Avatar van Deli-Kurt
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    2.175
    Kayıtsız, şartsız; mutlaka Türkçülük.
    Tek reçete, tek çare budur.
    ALLAH(c.c.) TÜRK’Ü VE TÜRK YURTLARINI KORUSUN! (ÂMİN!)

''İslâmiyet'i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir; Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir!''

BAŞBUĞ TÜRKEŞ

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    216
    Haha hem Italyana yürüyüp hem de feminist kalabilirim garib bey, zira 'Feminizm' erkek düsmanligi degildir. Bunu kavradigimiz anda zaten medeniyete ilk adimi atmis olacagiz.
    Feminizm erkek dusmanligi degildir, kadina zulumdur.

Erkek ve kadinin ayni/esdeger oldugunun zorla kadinlara dayatilmasi ve kadinlarin bu agir yuk altinda ezilmelerine alkis tutmanin adidir feminizm. Insan (erkek/kadin) fitratini yoka sayip adalet adi altinda zulmun bi zeminden baska bir zemine tasinmasidir.

Macho bir italyana yururken sizin guclu bir karakterin kanatlari altina girme isteginizle feminizmin yana birakilmasina hic sasirmam ki bunu yapacak duygusalligi gormekteyim, ne kadarda hircin dalgalarla dis dunyaya guclu (gorunmek istesenizde) gorunsenizde :)
    Bas Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    216
    Citaat Geplaatst door Deli-Kurt Bekijk reactie
    Kayıtsız, şartsız; mutlaka Türkçülük.
    Tek reçete, tek çare budur.
    Irk bir ideoloji degildir!

Turkculugun inanc esaslari nedir? Ve toplumu bir arada tutmak icin onerdikleri nelerdir?

Bu tutuculuk ve guvenli bir merkez etrafinda kenetlenmek tehlikelerden korunmak ve kasirgadan en az zararla cikmak icin gerekli gorulebilir, lakin ortada kasirga kalmadiginda buyumek ve gelismek icin yeterli degildir.

Bir medeniyet ancak tercih edilen ideolojiler etrafinda olusur, tercih edemediginiz irkinizi ideoloji ve din olarak savunamaz ve bu ideolojinin genisleyip baska kalplerde yer edinmesini saglayamazsiniz. Cunku yola cikmazdan evvel kendinize irk diye sinir cizmisinizdir. Bu sinirlarinda nerde baslayip bitecegi kesin konmus ve sabit seyler degildirler.

Ve tarih boyunca hicbir vakit Turkculuk adina bir medeniyet kurulmus degildir. Devlet kurulmus ve yikilmis olabilir, ama medeniyet?
    Bas Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    216
    Feminizm
    Bakınız sizin savunduğunuz Feminizm eşit haklar adı altında kadına erkek gibi çalışma "hakkı" vermekte lakin bununla birlikte kadına ve dolayısıyla çocuğa zulmettiğini gözden kaçırmakta.
    Hem iş hayatı hem çocuğun ihtiyaçları arasında sıkışıp kalan batılı kadın birinden feragat etmek zorunda kalıyor.
    Sonuç itibari ile kariyer veya (erkek çalışır) karı yer seçeneklerinden birini seçiyor. Ki ikincisi feminizm tarafından aşağılık bir yol olarak gösterilmekte ve bu yolun önü kapatılmak istenmekte.
    Batıda bugün her kesimin kabul ettiği bir tehdit var ki oda "vergrijzing" dediğimiz çocuk istemeyen sadece maddi hayatı önemseyen nesillerin yetişmesi ve bununla birlikye batı medeniyetinin tehlike altında olması.

Bakınız Muhammed Kutup bu konuda şöyle demekte:

Çocuk yuvaları çocuğa her türlü bedeni bakımdan destek olabilir, akli ve bilimsel psikolojik her türlü yönlendirmeyi yapabilir. Fakat yuvalar çocuğa o olmazsa hayatın ayakta duramayacağı ve şartların o olmadan doğru yolunda ilerleyemeyeceği herhangi bir unsuru veremez. Yani annenin bakımını ve diğer kadınlar hariç olmak üzere yalnızca annenin ilgisini veremez.
    Çılgın medeniyet yahut akılsız komünizm insan tabiatını değiştirecek güce sahip değildir. Çünkü çocuk en azından ilk iki yıl içerisinde kendi öz kardeşi dahi olsa kimsenin kendisi ile ortak olmadığı tam bir anneye muhtaçtır. Bu anneyi ihtiyaçlarına cevap verecek, arzu ve isteklerini yerine getirecek, tam bir ilgi ile kendisini kuşatacak ve kolları arasında ve bağrında güven hissedecek şekilde büsbütün kendisi meşgul etmek ister.
    Böyle olmayacak olursa ruhu komplekslerle ve ızdıraplarla dolar. On ya da yirmi çocuğun bir tek yapay "anne"de ortak olduğu çocuk yuvasında onun istediği anneyi bulması mümkün müdür? Bu yirmi çocuk da kendi aralarında bu yapay anneye sahip olmak için kavga ederler. Buna bağlı olarak duygularına kavga arzusu egemen olmuş halde yetişirler ve kalpleri de taşlaşmış olur. O kalplerde sevgi ve kardeşlik yeşermez.
    Çocuklar için çocuk yuvaları tıpkı kadınlar için çalışmak gibi ihtiyacın gerektirdiği bir zorunluluktur. Fakat çaresiz bırakan bir zorunluluk olmaksızın bunların asıl olması ise akıl sahibi kimselerin sığınmadığı bir çılgınlıktır. İnsan denilen ürünü yok olmaya maruz bıraktığı halde beşeriyetin maddî üretimini artırmasının faydası nedir ki?
    Bas Ucuma
    Garib Diye Yaz Hemi

Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    13.145
    ^senin savundugun düzende erkekler bi wok yapmadigi icin kadinin calismasi durumunda yük kadina yükleniyor gibi görülebilir lakin feminizm her konuda hayatin müsterek oldugunu savunan bir ideolojidir. Yani kadinin is-ev isi-cocuk seytan ücgeninde bogulmasina gerek yoktur cünkü erkekte ev isinin ucundan tutabilir, cocuklarla ilgilenebilir. Sizin cok yücelttiginiz ataerkil kültürlerde calismaktan baska yuvasina katkisi olmayan erkekler türemekte ve bunun cocuklarda biraktigi duygusal etki daha vahim olmaktadir.

Ayrica konu sadece calismak veya calismamak da degil. Kadin ve erkegi esdeger olarak görmeyen bi 'adam'in degil kanatlari altina alinmak, insan yerine bile koymam ben sahsen, yani raaad ol ortak ;d

Bookmarks

Berichtregels