+ Reageer op onderwerp
Resultaten 1 tot 15 van 15
    Tontissss :p Avatar van Sirincik
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    4.377

paylasmaya ihtiyacim var

kendimi son zamanlar cok.kotu hissediyorum. Dusuncelerimi paylasmak istedim ne zamandir kafami kurcaliyor. Etrafima bakiyorum herkes masaAllah.namazinda Rabbine yonelmis, umreye gidenler hacca gidenler. Okadar hosuma gidiyor ki. Icimden diyorum acaba tek gunahkar benmiyim bu dunyada. Bir sene oluyor namazimi birakali. Bir biraktim tam biraktim sanki. Kendimk suclu hissediyorum cok zaman agliyorum. Cok denedim abdest alip namazimi kilmayi. Ama surekli senin kildigin namaz sayilmiyor bosuna kiliyorsun gibi vesveseler geliyor ve tekrar birakiyorum. Niye ben yapamiyorum? neden yapamiyorum? dusunuyorum acaba beni yaradan beni sevmiyor mu? neden istiyerek kilamiyorum?

Bir ay oluyor cok sevdigim kuzenim kandil gecesi vefat etti. Cok uzuldum halende uzuluyorum. Ama herseye ramen hic bir degisiklik yok bende. Artik.ne yapacagimi bilmiyorum.
    InsaAllah Rabbim canimi.almadan birgun aklim basima gelir.

Sizden ricagim el actiginiz vakit benim icinde dua edermisiniz? ederseniz cok mutlu olurum.
    Hakkinizi helal edin hayirli geceler

2. -->
    Premium Lid Avatar van Merveilles
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    994
    Je weet wat je hoort te doen. Je bent ervan overtuigd. Dus denk er niet te veel over na, doe het gewoon. En dat NU.

Basiniz sagolsun bu arada, Allah rahmet eylesin. Sizlere de sabir versin.
    Hier is het bos, verdwaal nu maar.

Belofte Avatar van sabaniye
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    681
    Seytanin vesvesesine gelmeee kir onun bacaklarini al simdik abtedini kil yasti namazinii. En azindan sade farzlarini kilmayla basla iyicemen namaza alisanakadar sonra sunetleride kilarsin allahin izniyle. Bol bol yasin dinle. Allahin 99 ismini ezberine al. Allah aski iman sevgisi git gide artacaktir emin ol. Bende kiliyordum eskiden namaz sonra bir biraktim geri baslamak bana da zor geliyordu ben eerst begonnen met yasin luisterem en lezen sonra muziek yerine allahin 99 isimlerini dinlemeye basladim nerdeyse hepsini ezberledim oyle oyle ben ik meer aan me geloof geacht en ben uiteindelijk begonnen met bidden allaha sukur ben nu 5 x per dag aan het bidden. Insallah sende tez zamanda namaza baslarsinn.

~
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    2.954
    Namazi kilmasan söyle böyle olur, Allah seni sevmez vs. diye laflarla buyudum, bu benim belkide yillarca namaz kilmadigima sebep oldu, neden kimse bana namazdaki güzellikleri anlatmadi, hep kilmazsan lafini duydum. Cahillik ne illet sey. nefsini en güzel 5 vakit namazda, Allahin huzurunda, terbiye edersin. Namazdaki incelikler cok fakat bilmiyoruz en basta ne dedigimizi. Neyse hosuma giden böyle, hani selam veriyorsun ya sagindaki solundaki meleklere, melekler hic Allahin selamini almaz mi ? Süphesiz alir, ne güzel bir ihsandir.. Ben gunahkar kul, tertemiz varliklarla irtibata geciyorum, elhamdullillah. Mesela semi Allahu limen hamide, Allah kendisine hamd edenleri isitir demek. Sonra secdeye variyorsun.. Orda istedigim sekilde Rabbime dua da, sukur de bulunuyorsun, derdin mi var anlat, doya doya agla, ondan baskasi rahatlatirmi, sevincini anlat, acizligini dile vur, yaradani öv, sev, sevdigini söyle, hic Allahim ben seni cok seviyorum dedinmi secdede mesela.. Dur, istersen hic bir sey deme. Sanki Rabbimle böyle özel an, ne biliyim iste bi acizane tatli tarifi..
    Can verir, Cânânı veremez Türkler

Ebedi hadim'ül haremeyniniz, ölsek de Ravza'nı rûhumuz bekler..

Waar een wil is, is een weg

Bonnie & Clyde Avatar van esmeralda_
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    4.224
    Ben herzaman saniyordumki.. Bas ortu takan inslar hep namaz kiliyorlar.. Sasirdim.. Yanlis anlama sakin seni yadirgadigimdan degil.. Cunku ben neyimki baskasini yadirgayim..
    Belkide etrafimda fazla tessetturlu olmadigi icin..bu yolda cok yeni oldugum icin.. herseyi kendim arastirip bu konuda yanliz kaldigim ve bilgi edindigim icin boyle bi dusunce icine girdim bilmiyorum.. Zaman zaman bende de oluyor bu.. Namazimi hic birakmadan kilmaya calisiyorum cok uzun zamandir.. ama ben acigim.. Cok acigim hatta.. Bu yuzden diyormki senin kildigin 5 vakit namaz sanki kabul mu oluyor.. Niye kiliyosun? Ne diye kiliyorsun? Kildiktan sonra geri eski hayatina donuyorsun.. Ama boyle dusunsemde iyi geliyor o huzuru baska hicbirseyde o eski bos yasantimda bulamadim simdiye kadar ve bulamiyorum..

Nekadar sansli oldugunu dusun.. Bir tessettur takiyorsun gurur duy bununla.. Hayatini ona gore yasmaya calis.. Unutma allah istedigini hidayete erdirir istedigini erdirmezmis.. Herkez senin gibi sansli degil bu konu hakkinda herkezi bu konu hakkinda destekleyen bilgilendiren yok. Gozum doldu yazarken

"Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten Allah, sabredenlerle beraberdir."(Bakara Suresi, 153)

Baksana ne guzel bir sans var elimizde.. Hicbizaman yanliz degiliz.. Annemizin, babamizin, kardeslerimizin yanimizda oldugunu hissediyoruz demi.. Ama basimizi yastiga koydugumuzda aslinda okadar cok yanliziz ki.. Ne sevdiginiz nede aileniz tam anlamiyla icinizde.. Ama o allah sevgisini oysaki kalbimizde tasisak belkide hic mutsuz olmayiz.. olamayiz.. Inssallah rabbim bizlere,herkeze, bana o sevgiyi tam anlamiyla tatmamizi nasip eder.. Kurani turkce oku ve o sevgiyi kalbinde hissetmeye calis..

Herneyse dolmusum bende icimdekileri doktum galiba.

ot;

Oncellikle basin sagolsun.. Rabbim mekanini cennet eglesin..
    Inssallah en kisa zamanda duzelirsin.. Rabbine yonel o seni yanliz birakmaz.. Xxxx

- pelgrim -
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    5.676
    -

angelus^sirincigin^namazi^yatcezkalkcezdiyor^yatce zkalkcezyatcezkalkcezyatcezkalkcezyatcezkalkcez
    yasasin^kotuluk.
    [IMG][/IMG]

Prince Avatar van Saiyan
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    80
    Sigma canini anahtar :)

Prince Avatar van Saiyan
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    80
    Citaat Geplaatst door Mutlu Bekijk reactie
    Hosgeldin..

Bana rusvet getirdin mi?

Hosbulduk mutlu. Nasilsin iyisindir?

Rusvetmi yok ya baska ne isterdin.

Prince Avatar van Saiyan
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    80
    Citaat Geplaatst door Mutlu Bekijk reactie
    ben mutlu degilmisim diyorlar birileri..ben mutlu olmayan mutluyum..

alacan mi, almican mi, ona gore istiyim..

Sen hele bir soyle ne istisen. Kocami istisen karimi istisen ne istisen?

Amateur
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    481
    Zucht, what a thrill.. ölmüş burası ağlayanı yok

Amateur Avatar van Averroes
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    74
    Citaat Geplaatst door OttomanLady Bekijk reactie
    Zucht, what a thrill.. ölmüş burası ağlayanı yok
    Wat bedoel je precies?

sosyalizm!
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    14.777
    Hababamda bir zamanlar şirincik vardı. Evlendi mi aceba.
    Yaşa Mustafa Kemal paşa yaşa!

KARAKIZ Avatar van Karakiz_21
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    17.844
    Ben de merak ediyorum. Nerelerde nasil kimlerle?
    Seni dusununce Kirsehir olurum bozkirin ustunde eserken ruzgar!

Prince Avatar van Saiyan
    Status
    Geslacht
    Man
    Reacties
    80
    beni kimse merak etmemisti

KARAKIZ Avatar van Karakiz_21
    Status
    Geslacht
    Vrouw
    Reacties
    17.844
    Citaat Geplaatst door Saiyan Bekijk reactie
    beni kimse merak etmemisti
    Donecegini biliyormusuz demek ki.
    Seni dusununce Kirsehir olurum bozkirin ustunde eserken ruzgar!

Bookmarks

Berichtregels