Bekijk op het forum:

YARIN OLA HAYIR OLA. (Gercek yasanmis)

Pagina's : [1] 2

reyhan38
05-03-2010, 22:42

1. Alistim artik boyle hayata. ‘Kapıya bak kızım’ diye bağırdı annem yukarıdan, tam zamanında çaldı bu kapıda en sevdiğim diziye bakıyordum herneyse kalktım ve kosup açtım kapıyı. ‘Kim gelmis kızım’ diye seslendi yine annem. ‘Babam gelmis anne, hosgeldin baba’ ve guleryuzumle kapıyı kapattım. Babam kolumdan tuttu ve ayakkabısını çıkartıp oturma odasına geçti. Bir baktım ayakkabının biri merdivenlerin otarafa uçmus, insan biraz duzgun yerlestirir ayakkabılarını, bosyere ayakkabılık almadık demi. Ayakkabıları yerine yerlestirdikten sonra bende oturma odasına geçtim, bir baktım kanal değismis. ‘Kızım ben haberlere bakacağım zaten baktiğin dizi hiç guzel değil’. Allahim ya, bana bu evde rahat yok. Araliktan merdivenlere geçmek isterken yine zil caldi. Tabi benden baskasi kapiyi açmaz, artik lakabim ‘kapici’ olursa hiç sasmam. Gidip açtim kapiyi, abim gelmis. Abim bana ters ters bakarak babami sorduğu anda babam zaten kalkip yanimiza gelmisti. ‘ Daha ne yuzle geliyorsun lan sen eve? Akillanmadinmi lan sen?’ Abim boynunu bukerek ‘baba, beni dinlemeden kararlar veriyorsun, belki benim daha anlatacaklarim vardir?’ Babamin kizgin bakislari anlatiyordu aslinda herseyi ama abim inat edip geliyordu eve. ‘Bak selim, ben duydum duyacağimi, hemde elalemden duydum senden duymak bana daha az aci verirdi, elin gavur kizlariyla yatağa girmeden dusunecektin bunlari, elalemin agizindan dusmuyoruz senin sayende.’ Ben sustum, bu durumda bana konusmak dusmez, babam yiprandi artik yipranacaği kadar ama birazda babamin suçu var bu isin içinde, zamaninda çoğu seylere ‘hayir’ olarak cevap verdi abime. Abim ise arkadaslariyla gezmek istiyordu ve onun yuzune yalanlari çoğalmisti, ama bu durum cok baska ve aci verici. Annem sesleri duyarak asaga inmis ‘Mehmet, birak oğlan içeriye girsin anlatsin anlatacaklarini, belki bilmedigimiz birsey vardir.’ Annem masum bakislariyla babami ikna etti. ’tabi ana yuregi, oğlunu korumadan için rahat etmez, tovbe tovbe.’ Seslenmeyim diyorum ama benimde bir hayatim var, ben bu durumda hep ortada kalanim. Annem abimi korumak ve yukunu azaltmak için yollar ariyor, babam dersen o hepimize kiziyor, Abim zaten kendi derdiyle mesgul. Ya benim dertlerim, ya benim yukum, benim yukumu kim azaltacak? Hiç dusunen yok tabi, ben yasamiyorum bile bu evde. Anca kavgalarini dinlemek zorundayim; ‘Dur mehmet yapma, dur mehmet kiyma, selim boyle, selim soyle.’ Yakinda abimin butun suçlarinida ustune alir annem. Neyse babam biraz kendine geldi, hep beraber oturma odasina gectik. Babam tek kisilik koltuğa oturup ayağini masanin ustune uzatti. ‘Nejla, git cay getir bana, Selime birsey getirme.’ Annem ise saskin bakislariyla ‘Tamam mehmet, Selimede getireyim baksana yavrumun haline.’ Selim abim kendini acindirmaktan baska birsey yapmiyordu aslinda. ‘Selin kizim, sende git annnene yardim et, bizi biraz yalniz birakin.’ Zaten herseyi evde en son ben duyyorum. Babam ile abim uzun sure yalniz kaldilar, annem ve bende merakimizdan ne yapacağimizi sasirdik. Annem bana bakip bakip guluyor, bende anneme niye bana bakip bakip gulduğunu sordum. Annem soyle cevap verdi; ‘Ben sana bakarken huzur buluyorum kizim, sen benim canimsin.’ Bir anda benimde yuzum gulmeye basladi, çunku bunu annem bana gercekten icten soyledi, hissedebildim o sicakliğini. Anneme yaklasarak boynuna sarilip optum. Bir anda eve sessizlik çoktu. ‘Anne, sen hep abimi koruyorsun ama bana gelince….. derken bir anda sessizlik bozuldu, Asağidan sesler geliyordu, babamin bağirisi oyle boyle deyildi, belliki çok kizmis birseye. Annemle beraber hemen asaği indik, babam çok kizmis. ‘Selin kizim, kos babani biraz oyala, hadi annem.’ Hemen kosup babami tutmaya çalistim ama babam benden guçlu olduğu için beni yere itti. ‘Lan gel hayirsiz evlat, hem suçlusun hem guçlu.’ Babam abimin arkasindan kosuyor, abim ise babamdan kaciyor. ‘Baba, hayirli bir is deyilmi? Hem namusumu temizlemis olurum, bak kizla evlenirim yuvami kurarim.’ Babam gittikce sinirlenmeye basladi. ‘Senmi yuva kuracaksin? Lan sen anca yuva yikmayi bilirsin!’ Annem bu sefer iyi mudale etti, abimi aldi yanina ve gitmesini soyledi. Abim birazdaha kalsaydi evde polislik olacaktik gurultu yuzunden. ‘Zaten yakin bir zamanda yine gelir velet, ‘nejla, hep senin yuzunden yuz buluyor bu çocuk.’ Annem bu lafin ustune birsey demedi , belkide babama hak Verdi. Babam derin bir nefes alarak koltuğa uzandi. ‘Mehmet, bu oğlana bir sans versek, belki evlendikten sonra adam olur? kim bilir.’ Annem babamin kafasini karistirmaya devam ediyor. ‘Bak nejla, benim suçum değil, oğlanin kendi suçu. Beni elaleme rezil etti, herkezin dilinden dusmez olduk ve bu beni artik ilgilendirmiyor, Selim diye oglum yok artik!’ Babam ağir konustu, çok ağir, belkide bir zaman pisman olacak bu son sozlerinden.... Bir kotu gunum daha geçti, bir kere daha basardilar moralimi bozmaya. Aslinda alistim boyle tadsiz gunlere, gunumde bir aksilik çikmazsa olmuyor. Odama çikip yatağima uzandim, mp3umu açtim ve en sevdigim sarkiyi dinlemeye basladim ‘Kara Gozlum’. Daha aksam yemeğini bile yemedik bugun. Herkezin istahi kacti, tabi benimde. Herneyse, uykumu iyi almam lağzim çunku yarina okulumun son gunu, ve bir vedapartisi verilecek okul bahçesinde. Herkez sevinçli, tatile girmek icin sabirsizlaniyorlar. Bende tam tersi tatile gireceğimiz icin uzuluyorum, artik her gun annem, babam ve abimin çekistirmelerini dinlerim. ‘Allahim yardim et bana’ Yarin ola hayir ola.

eszmer68-
05-03-2010, 22:57
verder(L)

Minee
05-03-2010, 23:35
guzel yazmissin canim verder tuurlijk:D

HG-
06-03-2010, 00:18
super bir begin tabiki devaamm

reyhan38
06-03-2010, 00:37
2. Anlamadim. Gozlerimi actigimda, gercekten yorgun oldugumu hissettim. Bedenim yorgun dusmus, gozlerimi acmakta zorlaniyordum. ‘Ey yeni gun, ey yeni gunduz, ey Allahim sen bugunu hayirlisiyla gecmesini nasip eyle.’ Kalkmak zorundayim, bugun okulda vedapartisi verilecekti... Bir anda annem girdi odama, Beni uyandirmaya gelmis belli. ‘Hadi kizim daha kalkmadinmi sen, saat kac oldu haberin varmi yavrum?’ Annem elimden tutup kaldirmak istedi ama gercekten yorgundum. Keske su vedapartisi olmasaydi, bende yatagimda uzanip dinlenebilseydim, keske. Annem bu sefer kizmaya basladi ve yorgani ustumden cekti. ‘Tamam Anne kalkiyorum simdi, sen bana bakma’ dedim kisik bir sesle. Kalkar kalkmaz telefonumun caldigini duydum. Arayan Tugba’mis ; benim en yakin arkadasim ‘Selamun Hello’, Her telefonu actiginda bu soz ile baslar. ‘Aleykum duuduud Tugba’m’. ‘Gizzz Selin, benim canta sende le, bugun aksam bana lagzimda’. ‘ Bende bende, gelip alabilin cimcime haha.’ Bir anda ikimizde sustuk. Tugba birsey diyecek gibi oldu ve yine sustu. ‘Tugba senin sesinde bir ...... tuuutuuutuuut’ Tugba telefonu yuzume kapatti? Ne oldu acaba? Aman yaa, belkide kontoru bitmistir kizin. İlk isim banyoya gitmekti, cunku yuzumde bir siskinlik hissettim sanki. Banyodaki aynaya baktigimda, tam anlimin orta yerine sivilce ciktigini gordum. ‘Ah kizim, iste senin kaderin.’ Kendi kendime konusuyorum yine. Bu anlimin tam ortasina cikan sivilce moralimi gun baslamadan bozmayi basardi bile. ‘ya Kerem gorurse? Ya yuzumdeki sivilceyi gorunce yuzume hic bakmassa, zaten hic bakmiyor ama bugun bakacagindan emindim sanki, icimde bir umut vardi..Aman be selin seninde dusundugun seye bak’ Yuzumu yikayip dislerimi fircaladiktan sonra asaga indim. Babam oturma odasinda bir koseye oturmus kuran okuyor, Annem ise sucuklu yumurta pisiriyordu mutfakta. ‘Gel kizim yardim etsene, hadi sen masayi hazirla.’ Masaya kahvaltiliklari gotururken aklima birsey geldi. Gecenlerde Tugbayla kahvalti hazirlamistik yani aslinda Tugba hazirlamisti; Tugba yemek yapmasini bilmedigi icin ben yardim etmek istiyordum ama kendim yapacam diye israr edince birakmistim, Melemen yapmisti guyaa, icinde yumurta kabuklari ve pismemisti bile haha, Ama gercekten cok eylenceli bir gundu. Dogruya, Tugba neden telefonu yuzume kapatmisti? Soru isaretleri kafamdayken duramam ben, masayi hazirladiktan sonra hemen ev telefonunu almak icin oturma odasina kostum. Kostugumun farkina bile varmamisim. Babam kuran okumayi bitirmis, haberleri acmis bile. ‘Bu ne telas Selin kizim?’ diye sordu babam. ‘Tugbayi ariyacam baba, aksama vedapartisi varya, onun icin.’ Telefonu aldim hemen Tugbayi aradim. Allahallah, Tugbanin telefonu kapaliydi. Neyse aklima kotu seyler gelmesin, kontoru bitmistir kizin. Benide hemen bir korku sariyor. ‘Haydi kahvaltiya gelin’ Annem elleri ile belini tutmus halde bize kas goz hareketi yapiyordu. ‘Tamam lan, geliyoz catlama be kadin.’ Diye cevap verdi babam. Babamin agzi bozuktur malesef, hep bagirip cagirir hepimize. Kahvalti yapip sofrayi kaldirdiktan sonra odama cikip aksama giyineceklerimi Hazirlamak istedim. Aksam saat 18:00’de okulda olmamiz lagzim. Aradan 3 saat gecti, su anda saat 13:00, Tugba hala ortaliklarda yok. Gidip baksammi acaba? Dur bir anneme sorayim, ‘Anne, ben bir tugbaya gidip geliyorum tamammi?’ Tamam git cabuk gel, rahatsiz etme adamlari’. Terliklerimle disariya ciktim ve hizli adimlarimla Tugbanin evine dogru yururken ‘Selin, Selin?’ Biri bana sesleniyordu, Seside hic yabanci gelmiyordu aslinda. Arkami donup baktim ‘Ahmet a aa, sen nezamandan belli bana konusmaya basladin’ diye cevap verdim. Ahmet benim kucukluk arkadasim ustelik su anda Keremin en yakin dostu, ama son 2 sene hic konusmadik.Yanimdan gecince bir selam bile vermeyen oglan simdi gelip bana konusuyor. ‘ Nereye boyle selin? evet uzun zaman oldu ama oluyo iste boyle seyler, hayat’, Kara gozleri ile gozlerime derin bir bakis atti. Gozlerimle bagzen ona bakip, bagzen ise yere baktim. ‘Tugbaya gidiyorum, se .. senin ne isin var burada?’ sesim titremeye basladi, belkide uzun zaman konusmadigim icin heyecanlandim, bilmiyorum. ‘Bende bir arkadasa ugurayacaktim, seni gordugum iyi oldu.’ Yine gozlerimin icine derin bir nefes alarak bakti. Ne diyecegimi bilmiyordum, bu son soyledigini neden dediki, anlamadim.

istanboeel-
06-03-2010, 01:10
verdeer:D

70li
06-03-2010, 12:30
devam

reyhan38
06-03-2010, 13:46

3. Tugba Nerede? ‘Tugbaaaaaaa, gizz Tugbaaaa kapiyi ac gizzz’ zile basmadan bagirmaya basladim. Kimse camdan bakmadi, kapiyi acmadi. Allahallah, neler oluyor, tugba hem telefonlarima cevap vermiyor hemde evde kimse yok. Cok kotu seyler geciyordu aklimdan, yoksa, yoksa.... yok kotu seyler gelmesin aklima yaa. Bir kac defa zile bastim ama kimse acmiyor! Komsusu Ayse nene’nin ziline basmayi denedim. Ayse nene kapiyi acti. ‘Ayse nenecim, Tugba’gil neredeler biliyormusunuz?’ nefes nefese kaldim, nefes almakta zorlaniyordum. Okadar kotu seyler geliyorduki aklima... ‘Kizim, evine git sen, Tugba aksama gelemicekmis, haber etmemi istedi.’ Saskinlikla baktim ayse neneye, ‘ Ayse nene, soruma cevap bekliyorum, Tugba nerede?’ Gozlerimden ister istemez yaslar akmaya basladi. ‘Ayse nene, sana soruyorum. Dogru duzgun bir cevap ver lufen!’ Sesimi yukselterek konusmaya basladim. Ayse nenem ‘ben birsey bilmiyorum, bildiklerimi soyledim’ diyerek konuyu kapatip kapisinida kapadi. Bacaklarim titremeye basladi, kesin birseyler oldu. Yoksa boyle sifreli sifreli konusmazdi Ayse nene, yoksa Tugba oyle bir anda telefonu yuzume kapatmazdi. Kesin birseyler oldu, ‘Allahim ben neyapacam.’ Hemen eve kostum, ve anneme sordum. Belki o bilir nerede olduklarini.’Anne, Tugbagil yok evde, neredeler biliyonmu?’ Annemin isi basindan askindi, Bir yandan camasirlari asiyor, bir yandanda televisiyon bakiyor. ‘Yok kizim nerden bilecem ben nerede olduklarini.’ Neyapacagimi sasirdim, icimden bir ses birseyin yolunda gitmedigini soyluyordu. Annemgilin odasina gecip camdan disariya bakiyorum, belki arabayla yan taraftaki yoldan gecerler diye. Gelen gecen herkeze dikkatlice bakiyorum, ama Tugba’yi goremedim, goremiyorum. Icimden aglayiyordum sanki, kimse duymasin diye sesimi. Neler oldugunu bilmeden, agliyorum sessizce icimden. Aksama vedapartisinin oldugunu unutmustum bile, Ne kerem vardi aklimda nede bu cektigim cile. Herseyi unutmustum, birtek Tugba kaldi aklimda, ama Tugba nerede? .... Yarin ola hayir ola.

rr40
06-03-2010, 17:35
verdeeeeeer !

theStar
06-03-2010, 18:38
Wow je schrijft echt mooi, verder meid!

6LaZkIzI1
06-03-2010, 20:26
new lezer gzl yazion dvm...

reyhan38
06-03-2010, 23:14
Sagolun, daha heyecanli bolumler yazacagim ins'Allah :D

reyhan38
06-03-2010, 23:51
4. ‘Kimdi o?’ Bir kotu gunum daha gecti... Boyle caresizlik olurmu, elim kolum bagli, hic birsey yapamiyorum.Tugba hic aklimdan cikmadi butun gece, dondum durdum yatagimda, telefonuma bakip durdum belkide arar diye. Ama aramadi... Ortaliklardan bir anda kayip oldu, hem tugba hemde ailesi. Hey Allahim, sen bana yardim et! Meraktan ne yapacagimi sasirdim, Tugba’nin telefonu hala kapali. Dunki vedapartisini coktan unuttum, su anda saat 20:00 Ama Tugba hala ortaliklarda yok. Elim kolum bagli oturuyorum odamda. Kimseyide telaslandirmak istemiyorum, daha ben bile ne oldugunu bilmiyorum. Ama bir gariplik var, bundan eminim. Neyse, belki msnde vardir kiz. Hemen msne girdim, ve biri beni eklemek icin teklif gondermis. Hmm, ahmetgangsta@hotmail.com . Yoksa bu bizim Ahmetmi? Merak ettigimden teklifini kabul ettim, eder etmez konusmaya basladi; ~Ahmettt (20:32 PM): Selam selin:D naberr nasilsin? Seven bilir.. (20:33 PM): a.s ahmet:D iyim Allaha sukur seni sormali? haa bu arada sn Ahmet B’sin demi? ~Ahmettt (20:33 PM): haha evet, ta kendisi:P bende iyim neolsun Seven bilir.. (20:33 PM): hmm oke Bir anda ikimizde birsey yazmaz olduk. Ne diyebilirdimki? O son soylediginden sonra... ~Ahmettt (20:42 PM): niye sustun selin? Seven bilir.. (20:42 PM): sen sustun:D ~Ahmettt (20:42 PM): haha tamam tamam ben sustum dogru, ehh hayat nasil gidiyor?? Seven bilir.. (20:43) PM): vallaha bildigin gibi, evden okula okuldan eve seninki nasil gidiyor? ~Ahmettt (20:43 PM): Benim hayatim bok gibi af edersin :( Seven bilir.. (20:44 PM): Hmmm o niyeymis? ~Ahmettt (20:44 PM): Yaa, 18 yasina girdigimde okulu biraktim. Sonra Annem babam beni evden attilar. Su anda 19 yasindayim, ve bir apartmanda oturuyom. ’18 yasinda okulumu birakmis, Annesi babasi onun icinmi atmistir Ahmet’ i evden, bence baska sebeblerden dolayi ama neyse..’ Seven bilir.. (20:45 PM): O kotuymus bak:(.. ama annen baban seni o nedenle niye evden atsinlarki? Okadarda kotu birsey deyil, yani evden atacak kadar? ~Ahmettt (20:45 PM): Bagzi anneler babalar okadarda ileriye gidebiliyo iste, malesef(ve) Seliiiin, sen cok degismissin(ve)(ve)(ve) ‘Aman allahim, ne diyecegimi bilmiyorum bunun ustune, birde utanma emo’lari yapiyor arkasina. Yoksa bana asikmi oldu.. Haha yok ya, benim gibi cirkine kim asik olur.’ Seven bilir.. (20:47 PM): Diyosun? ~Ahmettt (20:47 PM): Evet, guzellesmissin yani. Kotu anlamda deyil (ve) Seven bilir.. (20:47 PM): Hmm, sagol ~Ahmettt (20:47 PM): Birseymi oldu? Biraz garip konusmaya basladin. ‘Aslinda Tugbayi ona sorsam olur, cunku Tugba’nin babaannesi Ahmetin annesinin babasinin komsusu oluyor, dur bir sorayim.’ Seven bilir.. (20:48 PM): Ahmet? Senin Annenle babanla oturmadigini biliyorumda, Belki gitmisindir bugun fln ~Ahmettt (20:48 PM): Evet bugun gittim, niye sordunki? Seven bilir.. (20:49 PM): Tugba’gili gordunmu diye soracaktim, bi gundur ulasamiyorum kiza. ~Ahmettt (20:49 PM): Evet bizim orda oturuyorlardi. Selin? ‘ ooooooooh, bunu duydugum iyi oldu. Allah allah okadar garip bir gunduki dun. Ilk kez bukadar korktum birsey oldu diye. Ama bunu duydugum gercekten iyi oldu. Bosyere kendi kendimi korkutmusum.’ Seven bilir.. (20:50 PM): Hele ondan gelemedi dun vedapartisine, kesin bir gotureni yoktu:( Efendimmm?:D ~Ahmettt (20:51 PM): Neyse yok birsey.. Seven bilir.. (20:51 PM): Eminmisin?:S bir derdin varsa anlatabilirsin yani. ~Ahmettt (20:51 PM): Derdim coktur hangisine yanayim be selin Seven bilir.. (20:52 PM): Dogru diyorsun:( neyse ben kaciyorum, bir diyecegin varmi? ~Ahmettt (20:52 PM): KACMA! Seven bilir.. (20:52 PM): ? neoldu ~Ahmettt (20:52 PM): Allahin emriyle git diyecektim Neyse hadi kib aeo byee Seven bilir.. (20:53 PM): Oke sagol sende byebyeeeee Msnden ciktigim an, gulmeye basladim. Hic bukadar sevinmemistim, korkum gitmisti. O icimdeki kotu his kaybolmustu. Saat 21:00’e geliyor, asaga indim. Babam koltuga uzanmis, annemde dizi bakiyor. ‘Ne oldu kizim, yuzun guluyor’ diye sordu annem. ‘Yok birsey, yarina yengemgile gitcezmi anne?’ Evet gidecegiz kizim.’ Tamam, ben odamdayim.’ Tamam kizim.’ Geri odama ciktim. Nekadar sessiz bir evim var ya, mesela hic babamin kahkaha attigini duymadim bu yasima kadar. Neyse, Yatagima uzandim saate baktim, su anda saat 21:21 ‘Biri beni dusunuyor’ haha. Belkide Ahmet’tir beni dusunen, bana niye oyle konstuki bugun? Birsey diyecekti, ama demedi. Allahallah, merak ettim ne demek istiyordu acaba? Neyse Ahmet’ten banane, asil onemli olan Kerem. Ama oda hic konusmazki bana, nezaman gorsem o beni gormezden gelir. Benim onu sevdigimden haberi bile yok. Karsiliksiz sevmek gercekten aci veriyormus. Ancak sarkilarla avuturuyorum kendimi. Yarina yengemgile gidecegiz, Kerem yengemgilin karsi komsusu oluyor. Belki yarina onuda gorurum. Kuzenimle disariya cikarim kapinin onunde oturruz, herzamanki gibi.. Kerem’in ela gozlerine yandim, boyuna posuna. Keremi her gordugumde kalbim hizli carpmaya basliyor, bagzen sanki basimdan sicak su dokulmus gibi oluyor. Ve en kotusu, yuzum kizariyor. Yani arkadaslarimin anlamasi an meselesi. Tugba zaten biliyor ama Tugba’dan baska kimsenin bilmesini istemem. Tam gozlerimi kapattigmda telefonum calmaya basladi. Allahallah, Numara sifreli. Actim yinede; Aloo? Kimsin?’ diye sordum, cevap vermedi. Nefes alip verdigini duydum ama konusmadi. ‘Alo konussana kardesim, kimsin sen?’ Hala cevap vermedi. Bir anda sessizligi bozdu ve bir sarki acti. Bu sarkiyi ben taniyorum ‘Kara gozlum’. ‘Aloo kimsin? Niye aradin beni? Kimsin yaa sen.’ Hala cevap vermiyordu. Sorumu tekrardan sormak ister iken, telefonu yuzume kapatti. Bir kere daha caldi telefonum, actim. ‘Bukadari yeter ama, kimsen soyle.’ Sesimi fazla yukseltemiyorum, asagda annem ve babam var. ‘selin, ben....’ tuutuuutuut... Ve telefon yine yuzume kapandi. ‘Bir erkek sesiydi, bu kim olabilirdi? Kim beni bu saatte arayabilirdi, nerden buldu numarami?’ Yine soru isaretleriyle birakildim arkada. Aradan 4 saat gecti, herkez uyuyor ama ben hala dusunmekteyim. ‘Kimdi o?’ yarin ola hayir ola.

Minee
07-03-2010, 00:24
Yine cok guzel yazmissin Mas'allah(L) &tuurlijkverder:D

rr40
07-03-2010, 01:54

cook guzellll

Pagina's : [1] 2