Bekijk op het forum:

Kenzul Ars'in Turkce manasi OKUYUN

Trabzonlu_YazeZi
09-12-2007, 17:55
Niet denken van, is te lang stuk geen zin om te lezen!!!!!!! LEES GEWOON IS WEL HET MOEITE WAARD. Ben benieuwd hoeveel mensen dit gaan lezen en reageren. EY Allah'im, duama senin rahman ve rahiym isminle basliyorum, Besmele hurmetine duami kabul eyle. Sen oyle bir Allah-u Zul Celal'sin ki, Senden baska hic bir ilah yoktur. Mulkun sahibi Sensin. Iyiyi kotuden, kotuyu iyiden, hakki batildan, batili haktan ayirdetme gucunu veren Rabbim! Ey kendisinden baska hicbir ilah olmayan, mutlak hakimiyetin ve adaletin sahibi, bizim ve babalarimizin Rabbi! Senden baskasini tanimiyoruz. Kullugumuz ile ancak Sana ibadet ediyoruz. Sana karsi olan gorevlerimizi tam olarak yapamadik, zalimlerden olduk, bizi bagisla Rabbim. Sen teksin. Hicbir ortagin yoktur. Mulk Senindir. ovgu Sana aittir. Olduren, dirilten Sensin. Olmeyen diri Sensin. Hayir Senin elindedir. Varacagimiz yer Senin yuce huzurundur. Sen her seye kadirsin, bizi utandirma Rabbim. Senden yardim istiyoruz, bize yardim eyle Allah'im. Guc ve kuvvet Sana aittir. Bize guc ve kuvvet ihsan eyle Rabbim. Senden baska ilah tanimiyor, nimetlerine karsi sukrediyorum, sukrumu kabul buyur, Rabbim. Rabligini ikrar etmek icin Senden baska bir ilah olmadigini tasdik ettim. Bu ikrar ile beni huzuruna al Rabbim. Saninin yuceligini tenzih icin Seni tesbih ediyorum. Tesbihimi Gosteristen koru Rabbim. Cebrail'in kanadina yazili ismin hakki icin duami reddetme, Rabbim. Mikail'in kanadina yazili ism-i celalin hakki icin beni kulluguna kabul eyle Rabbim. Azrail'in eline yazili ism-i celalin hakki icin son nefeste cenemi iman ile kapamayi nasib eyle Rabbim. Israfil'in alninda yazili ism-i cemalin hakki icin rizkimi helalinden nasib eyle Rabbim. Munkir ve Nekir'e guc veren ism-i celalin hakki icin kabirde bana, dogru cevap vermeyi nasib eyle Rabbim. Hak olan ismin ve kullarinin sirlari hurmetine beni kullugundan bir lahza uzaklastirma Rabbim. Islami kemale ulastirdigin Ism-i A'zam'in hakki icin bizi ve evladlarimizi Islamin istedigi bicimde yasat Rabbim. Cennetten dunyaya indirdiginde Adem Aleyhisselam'in okuyup da tevbesini kabul buyurdugun Ism-i A'zam'in hakki icin tevbelerimizi kabul eyle Rabbim. Sit Aleyhisselam'in okudugu Ism-i A'zam'in hakki icin bizi aziz eyle Rabbim. Arsi A'zam'i tasiyabilmek icin meleklerin okudugu Ism-i A'zam'in hakki icin bize guc ihsan eyle Rabbim. Tevrat'ta, Incil'de, Zebur'da ve Kur'an'da yazili olan Ism-i A'zam'in hakki icin bizi Kur'an yolundan ayirma Rabbim. Kullarina merhamet ettigin Ism-i A'zam'in hakki icin, bizi nefsimizle basbasa birakma Rabbim. Kelimelerini ihtiva eden Ism-i A'zam'in hakki icin dileklerimizi kabul eyle Rabbim. Ibrahim Aleyhisselam'in okuyup da atesi, gul bahcesine cevirdigi Ism-i A'zam hakki icin bizi Cehennem atesinden azad eyle Rabbim. Ismail Aleyhisselam'in okuyup da kurban olmaktan kurtuldugu Ism-i A'zam'in hakki icin dedikoducularin serrinden bizi muhafaza eyle Rabbim. Ishak Aleyhisselam'in okuyup da duasini kabul buyurdugun Ism-i A'zam'in hakki icin dileklerimizi kabul eyle Rabbim. Hud Aleyhisselam'in okudugu Ism-i A'zam'in hakki icin dualarimizi kabul eyle Rabbim. Yakub Aleyhisselam'in okuyup da gozunu actigin, oglu Yusuf Aleyhisselam'i kendisine kavusturdugun Ism-i A'zam'in hakki icin dertlerimize derman ver Rabbim. Davud Aleyhisselam'i yeryuzunde halife yaptigin, demiri onun elinde hamur haline getirdigin Ism-i A'zam'in hakki icin rizkima bereket ihan eyle Rabbim. Suleyman Aleyhisselam'in okuyup da, ona verdigin Ism-i A'zam'in hakki icin bizleri yeryuzunde sozu gecenlerden eyle Rabbim. Eyyup Aleyhisselam'in okuyup da sikintidan kurtuldugu Ism-i A'zam'in hakki icin bizi butun sikintilardan halas eyle Rabbim. Isa Aleyhisselam'in okuyup da oluleri dirilttigi Ism-i A'zam'in hakki icin olmus gonullerimizin iman nuru ile diriltilmesini bize nasib eyle rabbim. Musa Aleyhisselam'in Tur-u Sina'da okudugu Ism-i A'zam'in hurmetine bizi fitne ve fesatcilarin serrinden koru Rabbim. Asiye anamizin okuyup da cennete nail oldugu Ism-i A'zam'in hurmetine bize de cennet ve cemalini nasib eyle rabbim. Israilogullarinin okuyup da denizi gectikleri Ism-i A'zam'in hurmetine bize de Sirat Koprusu'nden gecmeyi nasib eyle Rabbim. Hizir Aleyhisselam'in okuyup da su uzerinde yurudugu Ism-i A'zam'in hakki icin bizi de ilahi rahmetinin deryalarina dalmayi muvaffak kil Rabbim. Hazreti Muhammed Aleyhisselam'in magarada okuyup da dusmanlarindan kurtuldugu Ism-i A'zam'in hakki icin bizleri de maddi ve manevi dusmanlarin sultasindan ve serrinden koru Rabbim. Cunku Sen yuceler yucesi, kerem sahibisin. Allah'im! Sen bana kafisin. Sen ne guzel vekilsin. Yuceler yucesi Allah'im! Gucum, kuvvetim ancak Senin guc ve kuvvetindendir. Allah'im! Rahmetini Efendimiz Muhammed Aleyhisselam'in, Ehl-i Beyti'nin ve Ashabinin uzerine yagdir. Amin

Trabzonlu_YazeZi
10-12-2007, 01:52
gewoon nooit meer wat op hababam plaatsen:s

Amak-i_Hayal
10-12-2007, 03:27
Allah razi olsun . InsaAllah , simdi yatmadan once idrakla okuyacagim tskrler

Amak-i_Hayal
10-12-2007, 04:13
. Allah'im! Rahmetini Efendimiz Muhammed Aleyhisselam'in, Ehl-i Beyti'nin ve Ashabinin uzerine yagdir. Amin