Bekijk op het forum:

Mustafa Kemal kimlerin adami ?

Pagina's : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

Yavuz86
23-04-2013, 01:00
90 senedir bak ne rezalet icerisindeyiz dersen sanada cevabim bu olur herkes bir muhtesem osmanlinin yukselisinden bahsediyor, saltanat.. hilafet felan iyi ? osmanli neden coktu anlat bakalim, o super guc osmanli neden kuculdu kuculdu bitti ? hatta osmanlinin son padisahi benim gozumde haindir vahdettin neden ingilizlerden yardim istedi ? Ankara (Anadolu) bunlar hakkinda hain dedi ? emin ol Osmanli Torunundan bahsediyorsun, ama bu sordugum sorulara 2 kelime cevap veremezsin cunku verdigin zaman cumhuriyete dedigin tum laflari yalamis yutmus olacaksin senin gibi insanlar yuzunden bu ulkede sag sol catismalari cikmistir, Mustafa Kemal demistirki zamaninda bize muhalefet partisi gelsin kurulsun, kurulduktan 3 ay sonra kapatildi neden ? sarikli yesil bayrakli hilafetci yobazlar gene toredigi icin, senin gibiler her zaman yenilgiye mahkumdurlar cunku kula kul, padisahim cok yasa demeye muhkumdur . Cunku, hicbirsey baki degildir! Su hayatta gordugun, veya gormedigin ne varsa, hersey fanidir! Allah (c.c) 'Beka' sifati ilahisini kendisine nisbet etmistir. Eger bu dunyada 'beka' sifatina haiz olan birsey olsaydi, bu kesinlikle 'Islam' olurdu. Halbuki efendimiz bir hadisi serifinde soyle buyrur, 'Bu din garip basladi, garipte bitecektir'. Yani 'Islam bile bitecektir! Kiyamet kafirlerin uzerine kopacaktir! Gordugun yas kuru ne varsa, herseyin bir sonu olacaktir! Sultan Vahdettin Han hz'nin ingilizlerden yardim istedigi yalandir! Dedigin dogru olsaydi, ingilizler Osmanli meclisi mebusani'ni basmazlardi. Ustelik Rauf Orbay kendisi soyluyor, ' canimi tehlikeye atarak, ingilizlerin Osmanli meclisi mebusani'ni basmalari icin, BEN ikna ettim!! KU7CLYA8goo http://www.youtube.com/watch?v=KU7CLYA8goo

SERGIO
23-04-2013, 01:05
peki Vahdettin cok buyuk bir padisahti digelim iyide arkadas, neden bu cogu Islam ulkelerinde bu zulumler yasandi ve halen yasiyor Vahdettin vatan hainidir, millet meclisi ulkeyi kurtardiginda, dusmani denize doktukten sonra Ankaraya haber yolluyor, diyorki Savas bitmistir bana itaat edeceksiniz oysaki o Vahdettin Millet Meclisini kuranlara vatan hainidir diyordu, kurtulus savasindan once simdi sen diyorsunki hic birsey kalici degil, ee degil zaten kefenin cebi yok, yokta insan oldukten sonra bile geride birakacaklarina bile bir miras birakmak ister ha bunu dusunemiyorsa o zaman olsun daha iyi

Efsane66
23-04-2013, 01:13
bir kere Ataturkun partisi 1938de bitmistir, sadece 6 oku vardir. 38den sonra Mustafa Kemal yoktur. Demokrat Parti kuruldu basarilida oldu ama sonu hazin oldu sebeplerinide acikla. yok senin gibi yobazlar, o zamanlarda istiklal mahkemelerinde yargilaniyordu, simdi kalkip hilafetende bahsedersin sen Daha dedesinin adini bilmedigin birine Atam diyosun, atanin atasi bile belli degil gelmis burda laga luga yapiyorsun. Ataturk olmasaydi diyorsunda, Osmanli olmasaydi sen dunyada olacakmiydin ? iste bu dusunce hic islami dusunce degil, su olmasydi bu olmasaydi, hersey kaderimizde alnimiza cizilmis ise ister Ataturk olsun ister Johny olsun ister Fred olsun o ulke demekki kurtarilacakti. Allahin yardimi meleklerin yardimi olmasaydi Ataturk'u anmazdiniz bile. O cok sevdigin atan, neden seyit onbasinin açliktan ölmesine göz yumdu? Niye sahip cikmadi? cok ornek bir insandi dogru, turkiye'yi kafirlestirmek icin elinden geleni yapti ve basardi. Ulkede ne namus var, ne din var ne birlik var. herkez serbestce sevissin yari ciplak gezsin discolar barlar acilsin millet kafirlessin, islam icin ne yapmis yok bilmem mektup yazmis Hz. Muhammedin mezari icin yok suymus buymus. Kaç tane Cami yaptirmis, kac tane kuran kursu actirmis, okullarda din dersi bile yoktu bu zamana kadar nerdeydi. Türk olman seni yuceltiyor mu obur tarafta makamin mi artacak namaz kilmana gerek yok senin icin turkluk yeter cennete girmen icin. Fransiz musluman ile turk musluman benim gozumde ayni. Türkün tûrkten baska dostu yok diyolar ama en cok ayrimciligi turkiyede yapiyoruz Ogrencilere din hakkinda birsey sorsan bilmezler, ama Ataturk hakkinda bisey sorsan kafadan ezbere bilirler, bu mu muslumanlik? Ermeni gibi yasamaktansa yobaz gibi yasarim daha iyi :). Benim musluman olup olmadigi belli olmayan insan lider olamaz. hadi vesselam

Olcayto
23-04-2013, 01:16
Sergio sebep ne olacak Atatürk'ün ilkelerine uymayan tavrı. Halk bir çok kez ne tür bir politika istedikleri ni belli etti. Adnan Menderes, süleyman Demirel, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Tayip Erdoğan. Hep halkın istedikleri di. Ne oldu bu halkın istedikleri ne? Bu zamana kadar elit kesiminin istekleri hep zorbalık la oldu. Halkın üzerinden hep geçildi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin dir. Ha güldür meyin beni.

Yavuz86
23-04-2013, 01:35
peki Vahdettin cok buyuk bir padisahti digelim iyide arkadas, neden bu cogu Islam ulkelerinde bu zulumler yasandi ve halen yasiyor Vahdettin vatan hainidir, millet meclisi ulkeyi kurtardiginda, dusmani denize doktukten sonra Ankaraya haber yolluyor, diyorki Savas bitmistir bana itaat edeceksiniz oysaki o Vahdettin Millet Meclisini kuranlara vatan hainidir diyordu, kurtulus savasindan once simdi sen diyorsunki hic birsey kalici degil, ee degil zaten kefenin cebi yok, yokta insan oldukten sonra bile geride birakacaklarina bile bir miras birakmak ister ha bunu dusunemiyorsa o zaman olsun daha iyi Allah (c.c) eger sadece muslumanlari koruyacak olsaydi. Cennet ve cehennemi yaratmasi abest olurdu. Yani zamani (Muradi ilahi) geldiginde 'kufru', 'Settar' sifati ilahiyesiyle korur, ve muslumanlari kufrun zulmune mustehak kilir. Bu yine kader konusuna giriyor. Buda cok uzun bir mevzudur. Saatlerce konussak bitmez. Bunu istersen kendin bir arastir. Eger Allahi'in kadere tealluk eden sifatlarini ogrenirsen, tarihi ve gelecegi daha dogru anlarsin. Sultan Vahdettin konusunda bir video ekledim. Konusan Prof.Dr. Ahmet Akgunduz, kendisi bir tarih profesorudur. Bu sordugun sorularin cevabini biliyorum, ama uzun mevzular. Okadar vaktim yok. Gordugin gibi uyku saatinde bile hala ayaktayim. :d Hadi size iyi geceler.

delidolu123
23-04-2013, 02:28
Tayyip kimin adami ?

SERGIO
23-04-2013, 10:41
Daha dedesinin adini bilmedigin birine Atam diyosun, atanin atasi bile belli degil gelmis burda laga luga yapiyorsun. Ataturk olmasaydi diyorsunda, Osmanli olmasaydi sen dunyada olacakmiydin ? iste bu dusunce hic islami dusunce degil, su olmasydi bu olmasaydi, hersey kaderimizde alnimiza cizilmis ise ister Ataturk olsun ister Johny olsun ister Fred olsun o ulke demekki kurtarilacakti. Allahin yardimi meleklerin yardimi olmasaydi Ataturk'u anmazdiniz bile. O cok sevdigin atan, neden seyit onbasinin açliktan ölmesine göz yumdu? Niye sahip cikmadi? cok ornek bir insandi dogru, turkiye'yi kafirlestirmek icin elinden geleni yapti ve basardi. Ulkede ne namus var, ne din var ne birlik var. herkez serbestce sevissin yari ciplak gezsin discolar barlar acilsin millet kafirlessin, islam icin ne yapmis yok bilmem mektup yazmis Hz. Muhammedin mezari icin yok suymus buymus. Kaç tane Cami yaptirmis, kac tane kuran kursu actirmis, okullarda din dersi bile yoktu bu zamana kadar nerdeydi. Türk olman seni yuceltiyor mu obur tarafta makamin mi artacak namaz kilmana gerek yok senin icin turkluk yeter cennete girmen icin. Fransiz musluman ile turk musluman benim gozumde ayni. Türkün tûrkten baska dostu yok diyolar ama en cok ayrimciligi turkiyede yapiyoruz Ogrencilere din hakkinda birsey sorsan bilmezler, ama Ataturk hakkinda bisey sorsan kafadan ezbere bilirler, bu mu muslumanlik? Ermeni gibi yasamaktansa yobaz gibi yasarim daha iyi :). Benim musluman olup olmadigi belli olmayan insan lider olamaz. hadi vesselam hayirdir senin dedende mola seyit miydi ? hani kafasi kesilen, eger oysa kafani yorma seninde yolun orada yazdiklarina cevap bile vermem cunku cehalet kokan seyler bunlar, e begenmiyorsan gidersen afganistanda iranda.. seriatin oldugu ulkelerde yasarsin ve allah akil fikir versin Sergio sebep ne olacak Atatürk'ün ilkelerine uymayan tavrı. Halk bir çok kez ne tür bir politika istedikleri ni belli etti. Adnan Menderes, süleyman Demirel, Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Tayip Erdoğan. Hep halkın istedikleri di. Ne oldu bu halkın istedikleri ne? Bu zamana kadar elit kesiminin istekleri hep zorbalık la oldu. Halkın üzerinden hep geçildi. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin dir. Ha güldür meyin beni. egemenlik kayitsiz sartsiz milletin olmasaydi, suan tayyip erdogan iktidar olur muydu, yada anap,dyp,erbakan felan yani birsey yaziyorsun diyorsun ama olmuyor.. ben ataturkcuyum ama elit kisim miyim bilmiyorum, simdi elit kisim dedigin kisiler kim ? asker mi ? askeri, ulkeyi yikmakla dediler ergenekoncu yaptilar, balyoz davasi felandan iceri attilar oysaki ulkeye terror estiren kck davalarinda herkes serbest kalirken simdi ornekleme verirken, tek gozle bakma genis bak, mendereslerden felan bahsediyorsun, celal bayarlardanda bahset yada alparslan turkeslerden,ecevitlerden,erbakanlardan demirel bu ulkede cumhurbaskanligi yapmadi mi ? Allah (c.c) eger sadece muslumanlari koruyacak olsaydi. Cennet ve cehennemi yaratmasi abest olurdu. Yani zamani (Muradi ilahi) geldiginde 'kufru', 'Settar' sifati ilahiyesiyle korur, ve muslumanlari kufrun zulmune mustehak kilir. Bu yine kader konusuna giriyor. Buda cok uzun bir mevzudur. Saatlerce konussak bitmez. Bunu istersen kendin bir arastir. Eger Allahi'in kadere tealluk eden sifatlarini ogrenirsen, tarihi ve gelecegi daha dogru anlarsin. Sultan Vahdettin konusunda bir video ekledim. Konusan Prof.Dr. Ahmet Akgunduz, kendisi bir tarih profesorudur. Bu sordugun sorularin cevabini biliyorum, ama uzun mevzular. Okadar vaktim yok. Gordugin gibi uyku saatinde bile hala ayaktayim. :d Hadi size iyi geceler. vahdettin, milletine yardim etmemis ustune ingilizlerle isbirligine gitmistir kimse korumasin bunu bana

Aizen
23-04-2013, 12:06
Daha dedesinin adini bilmedigin birine Atam diyosun, atanin atasi bile belli degil gelmis burda laga luga yapiyorsun. Ataturk olmasaydi diyorsunda, Osmanli olmasaydi sen dunyada olacakmiydin ? iste bu dusunce hic islami dusunce degil, su olmasydi bu olmasaydi, hersey kaderimizde alnimiza cizilmis ise ister Ataturk olsun ister Johny olsun ister Fred olsun o ulke demekki kurtarilacakti. Allahin yardimi meleklerin yardimi olmasaydi Ataturk'u anmazdiniz bile. O cok sevdigin atan, neden seyit onbasinin açliktan ölmesine göz yumdu? Niye sahip cikmadi? cok ornek bir insandi dogru, turkiye'yi kafirlestirmek icin elinden geleni yapti ve basardi. Ulkede ne namus var, ne din var ne birlik var. herkez serbestce sevissin yari ciplak gezsin discolar barlar acilsin millet kafirlessin, islam icin ne yapmis yok bilmem mektup yazmis Hz. Muhammedin mezari icin yok suymus buymus. Kaç tane Cami yaptirmis, kac tane kuran kursu actirmis, okullarda din dersi bile yoktu bu zamana kadar nerdeydi. Türk olman seni yuceltiyor mu obur tarafta makamin mi artacak namaz kilmana gerek yok senin icin turkluk yeter cennete girmen icin. Fransiz musluman ile turk musluman benim gozumde ayni. Türkün tûrkten baska dostu yok diyolar ama en cok ayrimciligi turkiyede yapiyoruz Ogrencilere din hakkinda birsey sorsan bilmezler, ama Ataturk hakkinda bisey sorsan kafadan ezbere bilirler, bu mu muslumanlik? Ermeni gibi yasamaktansa yobaz gibi yasarim daha iyi :). Benim musluman olup olmadigi belli olmayan insan lider olamaz. hadi vesselam Nediyon lan sen tipikes, sabah,sabah, isterse dedesi uzayli olsun. Ataturk ve ordusu sayesinde vatanim diyebilecegin bir ulken var. Terbiyesiz, biraz saygili olun, Ataturk mu actirdi diskolari? Allah bilir omrun diskolarda gecmistir simdi burda gelip hacilik, hocalik taslama.

Yavuz86
23-04-2013, 12:19
Sergio@ Sen dogrulara degil, nefsine inanmak istiyorsun. Tarih prof'un belgelere dayali videosunu ekledim. mustafa kamal'in yoldasi olan yani senden daha kemalist olan birinin (rauf orbay) yazilarini ekledim. Daha ne diyeyim? Resmi tarihin yalanlari yavas yavas ortaya cikiyor artik. Bunlardan biride, mustafa kemalin 'Samsuna kacisi' olan yalanidir. Bunu artik bugunku kemalist tarihcilerde inkar etmiyor. Resmi tarihe gore, pusulasi bozuk, ufak bir gemiyle kactigi soyleniliyordu. Halbuki bugun belgeler ortaya cikardiki, mustafa kemal ile birlikte 19 yaverinin, ingiliz vizesiyle Samsuna ciktimistir. Sadece buda degil, kendisini anadoluda padisah veliahti yapabilecek fer-man-lar alarak gitmistir! Simdi bagzi kemalistlere gore, mustafa kemale verilen fer-man-lar, karadenizdeki asayisi saglamak icin verildigi soyleniliyor. Bunun bir oyun oldugunu goremiyorlar malesef. Halbuki eger bu soyledikleri dogru olsaydi, 2ci ve 3cu (yanlis hatirlamiyorsam) ordunun bulundugu Maras ve Antep mintikasi neden bu 'selahiyet namenin' icine alindi? Soruyorum sana, neden? Maras ve Antebin karadenizle ne alakasi var? Halbuki sonradanda ingilizler bunu fark ederek, mustafa kemali geri cagirmalari icin padisaha baski uygulamislardir!! Buda 'harp tarihi vesikalarinda' mevcuttur!

SERGIO
23-04-2013, 12:53
^ senin beynini hangi hayalperest yikamis bu yazdiklarin hic biri dogru degil. hele bugun 23 nisan, Turkiye Buyuk Millet Meclisinin acilis gununde boyle bir yalanla Mustafa Kemali kotu duruma dusurmek senin gibi dusuncelerin hedefi olsa gerek

Efsane66
23-04-2013, 13:08
Nediyon lan sen tipikes, sabah,sabah, isterse dedesi uzayli olsun. Ataturk ve ordusu sayesinde vatanim diyebilecegin bir ulken var. Terbiyesiz, biraz saygili olun, Ataturk mu actirdi diskolari? Allah bilir omrun diskolarda gecmistir simdi burda gelip hacilik, hocalik taslama. Ataturk vesile oldu acilmasina, amerika kafir ulkesine cevirmeyi istiyordu turkiyeyi ve basardi. Sergio ne oldu cevap veremedin yazik uzuldum:D. Anne tarafini geçtimde daha babasi bile belli degil, ali riza uvey babasi kendinde biliyorsun peki dedesi kimmis onu bari biliyosan babaisni bilirsin soyle bakim hadi kocum:D

Yavuz86
23-04-2013, 13:21
Dogrusunu sen anlat ozaman? VAllahi hayret ediyorum. Muslumanim diyen birisi nasil bu adami seve biliyor. Ateist olan Aziz Nesin'de bunu soyluyor. Halbuki adamin icraatlari ortada. Allah'in evi olan camileri kapatik yikmasi. Daha oncede yazmistim, Canakkalede bir cami kerhane yapilmistir! 'Sebilu Resat' koleksiyonunda bunu gore bilirsin. Islam harflerini kaldirip, yerine latin harfleri almasi. O gun gavur alameti olarak bilinen, sapkayi zorla milletin kafasina gecirmesi. Gecirmiyenlerde malum, kafayi vermistir. Patrikhanenin ihaneti sabit oldugu halde, bunlari asmayip yerine, Milli mucadelede milleti cihada tesfik eden Islam alimlerini asmasi. Daha neler var! Nedense mustafa kemali gordugumde icimden,' yasasin cehennem' demek geciyor.

_Jigglypuff_
23-04-2013, 14:00
Türkiye'de zina'yı suç olmaktan çıkaranlar kimler, onuda araştırın bakalım.

Important
23-04-2013, 14:03
Türkiye'de zina'yı suç olmaktan çıkaranlar kimler, onuda araştırın bakalım. Islamci takilan akp. Rezalet diz boyu. kurtaj 2 kat artti.

SERGIO
23-04-2013, 14:10
Dogrusunu sen anlat ozaman? VAllahi hayret ediyorum. Muslumanim diyen birisi nasil bu adami seve biliyor. Ateist olan Aziz Nesin'de bunu soyluyor. Halbuki adamin icraatlari ortada. Allah'in evi olan camileri kapatik yikmasi. Daha oncede yazmistim, Canakkalede bir cami kerhane yapilmistir! 'Sebilu Resat' koleksiyonunda bunu gore bilirsin. Islam harflerini kaldirip, yerine latin harfleri almasi. O gun gavur alameti olarak bilinen, sapkayi zorla milletin kafasina gecirmesi. Gecirmiyenlerde malum, kafayi vermistir. Patrikhanenin ihaneti sabit oldugu halde, bunlari asmayip yerine, Milli mucadele milleti cihada tesfik eden Islam alimlerini asmasi. Daha neler var! Nedense mustafa kemali gordugumde icimden,' yasasin cehennem' demek geciyor. Cami kapatip yikilmasi mi ? canakkalede bir cami kerhane yapilmistir ne diyim Allah kuru iftiradan saklasin, Mustafa Kemal cehennemdeyse kafani yorma oraya bende seve seve giderim. yanliz bu kadar yalan yanlis bilgiyi nereden ogrendigini bir anlat, anlat bilelim. bu kadar beyin yikanmisligi araplarda bile yok sadece el kaide gibi ve cihat cagirlari yapan ahmak ve cahilerde var.

Pagina's : 1 2 3 4 [5] 6 7 8